Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Festival Voce Magna zavítal aj do nášho mesta

27.10.2014 napísal dš

zbory

Piaty ročník jedinečného medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna 2014, ktorý organizoval Žilinský zmiešaný zbor v spolupráci s mestom Žilina a Kysucké Nové Mesto, sa konal aj v našom meste. Vo štvrtok podvečer sa rozozneli hlasy troch zborov vo farskom kostole Panny Márie. Na úvod sa predstavil Komorný miešaný zbor Omnia, dirigovala ho Monika Bažíková. Členovia zboru si svojim výkonom vyspievali obrovský potlesk od poslucháčov. Miešaný zbor Konzervatória Žilina najskôr predstavil ženskú časť, v ďalších piesňach sa pridali aj muži. Ženský zbor dirigovala Anna Kureková, miešaný zbor Štefan Sedlický. A na záver svoje spevácke umenie ukázal organizátor podujatia Žilinský miešaný zbor tiež pod taktovkou Štefana Sedlického. Úžasné vystúpenia si zaslúžili silný potlesk, tak ako boli silné hlasy spevákov. 

Na záver sa dočkali Kysučania hudobného prekvapenia. Spoločne vystúpili všetky zbory, čo predstavovalo viac ako 100 hlasov. Speváci sa rozostúpili okolo celého priestoru, a tak ponúkli divákom neopakovateľnú atmosféru umeleckého zážitku. Programom sprevádzala Michaela Pastorková-Závodná.

Festival je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, Mesta Kysucké Nové Mesto, Slovenskej sporiteľne, firmy THB Technik s. r. o. a Mesta Žilina. 

Späť

Najnovšie

21.09.2017 napísal dš

ohnom

Ohňom a kladivom

Pozvánka na podujatie o kováčskom remesle do Skanzenu v Starej Bystrici Vychylovke, ktoré sa koná 24.9. 2017.

Čítať ďalej…

19.09.2017 napísal dš

dss

Seniori súťažili

Seniori z domova sociálnych služieb súťažili v krížovkárskej súťaži i v hre Piati proti piatim.

Čítať ďalej…

18.09.2017 napísal dš

Spomienka na leto

Centrum voľného času Kysucké Nové Mesto po 15. krát organizovalo letný tábor so zameraním na cykloturistiku. Od 5. do 12. júla 2017 sa pre 16 detí stala prechodným domovom malebná dedinka Mošovce vo Veľkej Fatre.

Čítať ďalej…

16.09.2017 napísal dš

piesen

Ide pieseň dokola okolo stola

Augustové dopoludnie 30. 8. 2017 sme strávili spolu s našimi starkými príjemným posedením v záhrade.

Čítať ďalej…

14.09.2017 napísal dš

verili

Starí Kysučania na strašidlá verili

Naši kysuckí predkovia žili v minulosti v odľahlých horských pľacoch, samotách a samozrejme nie všetky prírodné úkazy si dokázali vysvetliť. A preto verili na nadprirodzené bytosti.

Čítať ďalej…

12.09.2017 napísal dš

Na Dňoch Dubia i Jedľovina a Magurzanie

Folklórny súbor Jedľovina a Regionálny folklórny spolok Magurzanie vystúpia dňa 15.9. 2017 na Dňoch Dubia.

Čítať ďalej…

09.09.2017 napísal dš

den

Zmrzlinový deň seniorov

Seniori zo Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Kysuckom Novom Meste prijali pozvanie zúčastniť sa zmrzlinového dňa v príjemnom prostredí Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Park v Čadci.

Čítať ďalej…

08.09.2017 napísal dš

hasici

Medzinárodná výstava a muzikálové predstavenie

Medzinárodná výstava a muzikálové predstavenie sú podujatia pripravené pre vás na najbližšie dni.

Čítať ďalej…

07.09.2017 napísal dš

Kuchyňa starých materí - Kapustová nedeľa v skanzene

Ako chutia jedlá z kapusty pripravené priamo v objektoch na dobových peciach v Skanzene Vychylovka – Nová Bystrica, to môžete zistiť v nedeľu 10. septembra 2017, kedy bude počas celého dňa rozvoniavať kapusta, z ktorej sa budú pripravovať rôzne jedlá.

Čítať ďalej…

06.09.2017 napísal dš

knihy

Kto sú Libuša a Olívia?

O osude hrdinky Libuši a ženských tajomstvách sa dozviete v dvanástom knižnom titule, ktorý Márii Ďuranovej vyšiel vo vydavateľstve Brána.

Čítať ďalej…