Kultúra

Festival Voce Magna zavítal aj do nášho mesta

27.10.2014 napísal dš

zbory

Piaty ročník jedinečného medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna 2014, ktorý organizoval Žilinský zmiešaný zbor v spolupráci s mestom Žilina a Kysucké Nové Mesto, sa konal aj v našom meste. Vo štvrtok podvečer sa rozozneli hlasy troch zborov vo farskom kostole Panny Márie. Na úvod sa predstavil Komorný miešaný zbor Omnia, dirigovala ho Monika Bažíková. Členovia zboru si svojim výkonom vyspievali obrovský potlesk od poslucháčov. Miešaný zbor Konzervatória Žilina najskôr predstavil ženskú časť, v ďalších piesňach sa pridali aj muži. Ženský zbor dirigovala Anna Kureková, miešaný zbor Štefan Sedlický. A na záver svoje spevácke umenie ukázal organizátor podujatia Žilinský miešaný zbor tiež pod taktovkou Štefana Sedlického. Úžasné vystúpenia si zaslúžili silný potlesk, tak ako boli silné hlasy spevákov. 

Na záver sa dočkali Kysučania hudobného prekvapenia. Spoločne vystúpili všetky zbory, čo predstavovalo viac ako 100 hlasov. Speváci sa rozostúpili okolo celého priestoru, a tak ponúkli divákom neopakovateľnú atmosféru umeleckého zážitku. Programom sprevádzala Michaela Pastorková-Závodná.

Festival je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, Mesta Kysucké Nové Mesto, Slovenskej sporiteľne, firmy THB Technik s. r. o. a Mesta Žilina. 

Späť

Najnovšie

23.02.2018 napísal dš

srdce

Valentínske srdce

Deň svätého Valentína čas lásky nám pripomína. Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe bozkov či objatí alebo pohladenia, ktoré v nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity.

Čítať ďalej…

21.02.2018 napísal dš

Fašiangy v Budatínskej Lehote

Fašiangy boli a sú charakteristické veselosťou, spevom, spontánnosťou, tancom a maskami.

Čítať ďalej…

19.02.2018 napísal dš

harmonika

Fašiangový čas plný hudby

K tradičný a obľúbeným podujatiam mesiaca február patrí Fašiangová harmonika.

Čítať ďalej…

17.02.2018 napísal dš

koncert

Hodinový koncert v kostole

V nedeľu 11. februára poobede sa rozozvučali priestory mariánskeho kostola hudbou trúbky. Oznamovala začiatok Koncertu zborovej tvorby.

Čítať ďalej…

15.02.2018 napísal dš

kom

Beseda s kominárom

V rámci témy týždňa 5 – 6 ročné deti spoznávali niektoré remeslá a profesie, ktoré sú deťom známe i menej známe.

Čítať ďalej…

14.02.2018 napísal dš

karneval

Rozprávkové bytosti v kulturáku

Králi i princezné, tigre i včielky, kovboji aj víly, všetci sa stretli vo februárovú nedeľu na detskom karnevale. Program uvádzala princezná Laurika a pomáhali jej šiesti šaškovia - študenthi Gymnázia KNM a ZŠ Dolinský potok.

Čítať ďalej…

11.02.2018 napísal dš

ples

Reprezentačný ples mesta oslávil 15. výročie

Kysučania sa prišli zabaviť na 15. ročník Reprezentačného plesu mesta. Vo vstupnej hale domu kultúry všetkých účastníkov plesu privítal primátor mesta Ing. Ján Hartel s manželkou a ľudová muzika bratov Minárikovcov.

Čítať ďalej…

10.02.2018 napísal dš

paranie

V Centre sociálnych služieb Kamence zachovávame slovenské zvyky a tradície

Počas neskorej jesene a dlhých zimných večerov, keď nebolo na poli roboty, ženy trávili čas na návštevách u susediek a párali perie.

Čítať ďalej…

09.02.2018 napísal dš

podujatia

Februárové podujatia

Február je najkratší mesiac v roku a čakajú nás pôstne dni, kultúrne a športové organizácie pripravili na februárové dni množstvo podujatí.

Čítať ďalej…

08.02.2018 napísal dš

fasiang

Fašiangový sprievod mestom Čadca - pozvánka

V utorok, 13. februára 2018 nám poslednú fašiangovú zábavu pripraví folklórna skupina zo Zborova nad Bystricou  tradičnou  „Obchôdzkou s Turoňom“.

Čítať ďalej…