Kultúra

Festival Voce Magna zavítal aj do nášho mesta

27.10.2014 napísal dš

zbory

Piaty ročník jedinečného medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna 2014, ktorý organizoval Žilinský zmiešaný zbor v spolupráci s mestom Žilina a Kysucké Nové Mesto, sa konal aj v našom meste. Vo štvrtok podvečer sa rozozneli hlasy troch zborov vo farskom kostole Panny Márie. Na úvod sa predstavil Komorný miešaný zbor Omnia, dirigovala ho Monika Bažíková. Členovia zboru si svojim výkonom vyspievali obrovský potlesk od poslucháčov. Miešaný zbor Konzervatória Žilina najskôr predstavil ženskú časť, v ďalších piesňach sa pridali aj muži. Ženský zbor dirigovala Anna Kureková, miešaný zbor Štefan Sedlický. A na záver svoje spevácke umenie ukázal organizátor podujatia Žilinský miešaný zbor tiež pod taktovkou Štefana Sedlického. Úžasné vystúpenia si zaslúžili silný potlesk, tak ako boli silné hlasy spevákov. 

Na záver sa dočkali Kysučania hudobného prekvapenia. Spoločne vystúpili všetky zbory, čo predstavovalo viac ako 100 hlasov. Speváci sa rozostúpili okolo celého priestoru, a tak ponúkli divákom neopakovateľnú atmosféru umeleckého zážitku. Programom sprevádzala Michaela Pastorková-Závodná.

Festival je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, Mesta Kysucké Nové Mesto, Slovenskej sporiteľne, firmy THB Technik s. r. o. a Mesta Žilina. 

Späť

Najnovšie

22.05.2018 napísal dš

ZAPIS PRVAKO

Čitateľský strom sa zazelenel

ar je zjavná už v celej prírode. Zeleň vidno na každom kroku. Aj v knižnici sa zazelenal strom čitateľov vďaka prváčikom, ktorí si prišli prevziať svoje prvé čitateľské preukazy a zároveň osvedčenie gurmána čitateľského fachu.

Čítať ďalej…

21.05.2018 napísal dš

den matiek

V MŠ na Ulici 9. mája sme oslávili Deň matiek

S najkrajším mesiacom v roku sa spája aj sviatok Dňa matiek, kedy oslavujeme naše mamy, staré mamy a za ich dobrotu, láskavosť, obetavosť im vyjadrujeme vďaku.

Čítať ďalej…

20.05.2018 napísal dš

koncert

Pozvánka na benefičný koncert

Regionálne centrum autistov v Žiline pod záštitou Domu odborov v Žiline Vás pozýva na charitatívny koncert, ktorý sa uskutoční dňa 23. mája 2018 o 18.00 hod. v priestoroch Veľkej scény Domu odborov v Žiline.

Čítať ďalej…

19.05.2018 napísal dš

maliarka

Úspešná maliarka zo ZŠ Rudina

Tak ako každý rok, tak i tento sa naši žiaci zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže Rodina a Základné ľudské právo na život. Túto súťaž organizuje Asociácia za život a rodinu.

Čítať ďalej…

18.05.2018 napísal dš

stavanie

Stavanie mája v CSS Kamence

Posledný aprílový deň už tradične patrí stavaniu májov. V Centre sociálnych služieb Kamence si túto peknú tradíciu pravidelne zachovávame a pripomenuli sme si ju aj v pondelok 30. apríla.

Čítať ďalej…

17.05.2018 napísal dš

omša

Svätá omša na sviatok sv. Filipa a sv. Jakuba

Vo štvrtok 3. mája sa v spoločenskej miestnosti Centra sociálnych služieb Kamence uskutočnila tradičná svätá spoveď a svätá omša. Niesla sa v duchu dvoch apoštolov sv. Filipa a sv. Jakuba.

Čítať ďalej…

15.05.2018 napísal dš

ms

Škôlkári v lese

„Kedy tam už budeme?“ znela najčastejšie otázka detí z MŠ Litovelská v Kysuckom Novom Meste, keď sa dňa 27.4.2018 vybrali na turistickú vychádzku, ktorá bola plánovaná v rámci environmentálnej výchovy v apríli – mesiaci lesov.

Čítať ďalej…

14.05.2018 napísal dš

vesmir

Vesmír navštívil našu škôlku

Dňa 18.4. 2018 k nám do škôlky zavítali pracovníčky z Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste. Pripravili si pre predškolákov z 5., 6. a 1.A triedy zaujímavý program.

Čítať ďalej…

11.05.2018 napísal dš

maj

Stavaním mája sme privítali najkrajší mesiac v roku

Pred príchodom najkrajšieho mesiaca v roku sme v MŠ na Ulici 9.mája v Kysuckom Novom Meste postavili na školskom dvore máj, aby sme na sídlisku Kamence oživili tradície.

Čítať ďalej…

10.05.2018 napísal dš

klub magnus

Hlasujte za Klub Magnus

Projekt mestskej knižnice KNM sa v programe Vy rozhodujete, my pomáhame sa dostal do druhého kola, v ktorom už rozhodujú zákazníci predajní Tesco, teda i vy.

Čítať ďalej…