Kultúra

Festival Voce Magna zavítal aj do nášho mesta

27.10.2014 napísal dš

zbory

Piaty ročník jedinečného medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna 2014, ktorý organizoval Žilinský zmiešaný zbor v spolupráci s mestom Žilina a Kysucké Nové Mesto, sa konal aj v našom meste. Vo štvrtok podvečer sa rozozneli hlasy troch zborov vo farskom kostole Panny Márie. Na úvod sa predstavil Komorný miešaný zbor Omnia, dirigovala ho Monika Bažíková. Členovia zboru si svojim výkonom vyspievali obrovský potlesk od poslucháčov. Miešaný zbor Konzervatória Žilina najskôr predstavil ženskú časť, v ďalších piesňach sa pridali aj muži. Ženský zbor dirigovala Anna Kureková, miešaný zbor Štefan Sedlický. A na záver svoje spevácke umenie ukázal organizátor podujatia Žilinský miešaný zbor tiež pod taktovkou Štefana Sedlického. Úžasné vystúpenia si zaslúžili silný potlesk, tak ako boli silné hlasy spevákov. 

Na záver sa dočkali Kysučania hudobného prekvapenia. Spoločne vystúpili všetky zbory, čo predstavovalo viac ako 100 hlasov. Speváci sa rozostúpili okolo celého priestoru, a tak ponúkli divákom neopakovateľnú atmosféru umeleckého zážitku. Programom sprevádzala Michaela Pastorková-Závodná.

Festival je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, Mesta Kysucké Nové Mesto, Slovenskej sporiteľne, firmy THB Technik s. r. o. a Mesta Žilina. 

Späť

Najnovšie

25.11.2017 napísal dš

cim

O domácich zvieratkách a zodpovednosti za ne

Novembrové úspešné podujatie na tému povolaní prebehlo pod názvom Zverolekárka. Ako samotný názov napomína, čerešničkou na torte bola zverolekárka MVDr. Zuzana Bobáková.

Čítať ďalej…

24.11.2017 napísal dš

ilustr

Nakuknutie do tvorby ilustrátorov detských kníh

Dvere do tvorby detských ilustrátorov nám pootvorila Alžbeta Božeková, študentka 3. ročníka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave.

Čítať ďalej…

23.11.2017 napísal dš

stras

Keď v knižnici straší

Dňa 27.10. sa z priestorov knižnice v Kysuckom Novom Meste ozýval obludný rev, zavýjanie a kvílenie .Že na túto kultúrnu inštitúciu trochu netradičné?

Čítať ďalej…

21.11.2017 napísal dš

podujatia

Podujatia v meste

Prinášame vám zoznam podujatí konaných v meste do konca mesiaca november.

Čítať ďalej…

20.11.2017 napísal dš

zalozka

Záložka do knihy spája školy

Mesiac október sa niesol v znamení rôznych aktivít v rámci Medzinárodného mesiaca školských knižníc. Naši žiaci Suľkováci na druhom stupni sa zapojili do výmenného literárno-výtvarného projektu Záložka do knihy spája školy.

Čítať ďalej…

18.11.2017 napísal dš

LEBO

Legománia v MŠ

Dňa 4.11.2017 bol vyhlásený Deň materských škôl, a preto už po druhýkrát kolektív MŠ Litovelská pozval kamarátov z druhých MŠ na podujatie s názvom Legománia.

Čítať ďalej…

16.11.2017 napísal dš

starkym

Venované dedkovi a babke

Jesenné lístie sa mení na krásnu paletu farieb. Strieborné nitky babieho leta poletujú nad nami. Blíži sa najkrajšie obdobie v roku a preto viac ako iné dni máme v úcte našich starkých.

Čítať ďalej…

10.11.2017 napísal dš

ms

Podujatia v MŠ Litovelská

Do škôlky zavítali starí rodičia detí i známy hudobník Zahrajko.

Čítať ďalej…

08.11.2017 napísal dš

rodicia

Starí rodičia a vnuci

S októbrom a príchodom jesene je už neodmysliteľne spojený Mesiac úcty k starším.

Čítať ďalej…