Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

24.08.2016 napísal dš

dozinky

Dožinky na Kysuciach v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka

V nedeľu 28. augusta 2016 bude skanzen obohatený dožinkovými zvykmi, tradíciami a piesňami z Kysúc.

Čítať ďalej…

17.08.2016 napísal dš

povesti

Povesti Slovenska - spoznajte projekt a zapojte sa

Mgr. Zuzana Zuzčáková Gacíková je doktorandkou na Katedre mediamatiky a kultúrneho dedičstva, Fakulta humanitných vied, Žilinská univerzita v Žiline. Problematikou, ktorou sa zaoberá vo svojej dizertačnej práci sú povesti nie len Kysúc, ale aj celého Slovenska.

Čítať ďalej…

15.08.2016 napísal dš

gulas

Najlepší kysucký guláš

6. ročník súťaže vo varení gulášu bude venovaný pamiatke na zosnulého Jozefa Mičuru, ktorý bol zakladateľom tohto podujatia.

Čítať ďalej…

07.08.2016 napísal dš

kulturne poukazy

Kultúrne poukazy 2016

Opäť môžu žiaci a pedagógovia využiť kultúrne poukazy aj v organizáciách v našom meste.

Čítať ďalej…

04.08.2016 napísal dš

rytieri

Rytierske hry

Čítanie, knihy a s tým spojené aktivity knižnice musia nasadiť všetky tajné tromfy v konkurenčnom boji s ostatnými výdobytkami masovej komunikácie: internetom, televíziou, tabletmi a počítačmi, aby bolo nepriaznivé skóre vyvážené. Keby knižnice vzdali svoj boj, mohlo by sa stať, že niektoré deti by vôbec nepochopili, aké je čítanie pre ich život dôležité.

Čítať ďalej…

02.08.2016 napísal dš

zena roka

Poznáte zaujímavú ženu vo svojom okolí?

Okresná organizácia Únie žien Slovenska v KNM v spolupráci so základnými organizáciami ÚŽS KNM, Povina, Kysucký Lieskovec a Budatínska Lehota vyhlasujú šiesty ročník ankety Žena roka.

Čítať ďalej…

29.07.2016 napísal dš

vcela

Pozvánka na Včelársku nedeľu

Základná organizácia Slovenského zväzu včelárov KNM pozýva svojich členov na Včelársku nedeľu, dňa 7.8.2016 o 9:00 hod. do Poviny do ukážkovej včelnice.

Čítať ďalej…

27.07.2016 napísal dš

hody

Jakubovské hody poznajú už aj Dominika Mirgová a skupina HEX

Najočakávanejším letným podujatím v KNM sú bezpochyby Jakubovské hody. Tento rok bol pre verejnosť opäť pripravený pestrý dvojdňový program, ktorý dav pobavil, rozospieval aj roztancoval.

Čítať ďalej…

22.07.2016 napísal dš

hasici

V knižnici v Kysuckom Novom Meste zasahovali hasiči

Pred mestskou knižnicou v Kysuckom Novom Meste ste mali možnosť uvidieť v piatok, 15.júna, hasičské auto s posádkou 4 hasičov.

Čítať ďalej…

20.07.2016 napísal dš

Máte radi retro?

Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, sprístupnila od 11. júla 2016 výstavu elektroniky z 20. storočia s názvom „Retro – elektro“.

Čítať ďalej…