Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

ples

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

24.10.2014 napísal dš

výstava

Pozvanie do Malej galérie

Občianske združenie Kysucká kultúra a šport v spolupráci so ZUŠ Kysucké Nové Mesto realizuje projekt Malá galéria. Výstupom z projektu bude výstava žiakov výtvarného odboru ZUŠ v priestoroch mestskej knižnice.

Čítať ďalej…

22.10.2014 napísal dš

ovce

Nielen o nástrahách internetu

Centrum voľného času, mesto Kysucké Nové Mesto a eSlovensko zorganizovalo pre deti našich škôl podujatie Deti v sieti. Cieľom projektu je šírenie osvety o rizikách internetu a iných elektronických médií a sociálnych sietí ako je pokec, facebook a pod.

Čítať ďalej…

20.10.2014 napísal dš

program

Do konca mesiac ostáva 10 dní plných kultúry a športu

Do konca mesiaca ostáva 10 dní. Na tieto dni pripravili športové kluby alebo kultúrne organizácie rôzny program.

Čítať ďalej…

19.10.2014 napísal dš

zena roka

Žena roka prebrala svoje žezlo

Štvrtkové poobedie 16. októbra v Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste patrilo vyhodnoteniu ankety Žena roka 2013.

Čítať ďalej…

16.10.2014 napísal dš

nova kysucanka

Kysučanka priniesla veselosť dôchodcom

Dychová hudba Kysučanka je zložená prevažne z členov staršej generácie. Už dlhé roky sprevádzajú svojou hudbou aj naše mesto.

Čítať ďalej…

14.10.2014 napísal dš

Nová Kysučanka vyhrala zlaté pásmmo

Dychová hudba Nová Kysučanka sa dňa 11.10. 2014 úspešne zúčastnila celoštátnej postupovej súťaže detských a mládežníckych dychových hudieb HEČKOVA DOLNÁ SÚČA 2014

Čítať ďalej…

08.10.2014 napísal dš

jesen

Babie leto v záhrade knižnice - poďakovanie

V mene detí 5. triedy MŠ Litovelská by som chcela aj s kolegyňou poďakovať p. Jarke Mikolášovej - Nemcovej a p. Janke Hrubej, pracovníčkam Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto za úžasne predpoludnie, ktoré pripravili pre našich predškolákov.

Čítať ďalej…

07.10.2014 napísal dš

slabikare

Pozvánky Kysuckého múzea

Na podujatie Jesenné práce v podaní FS Dolinka z Novej Bystrice a na výstavu šlabikárov vás pozýva Kysucké múzeum v Čadci.

Čítať ďalej…

05.10.2014 napísal dš

gulas

Najlepší kysucký guláš už je navarený

Dnes vám prinášame súťaž Najlepší kysucký guláš zachytenú fotoaparátom.

Čítať ďalej…

04.10.2014 napísal dš

za oknami

Za oknami našich zariadení - výstava

V piatok 26. septembra sa osem našich klientiek zúčastnilo výstavy Za oknami našich zariadení, ktorá sa konala na VÚC Žilina. Výstava je zostavená z ručných prác klientov zo zariadení sociálnych služieb ŽSK.

Čítať ďalej…