Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

17.12.2014 napísal dš

dolina

Folklórny súbor Doliny potešil seniorov

Dňa 13. decembra 2014 zavítal do nášho zariadenia súbor Doliny z Lietavskej Svinnej, aby jeho obyvateľom spríjemnil predvianočný čas.

Čítať ďalej…

17.12.2014 napísal dš

tvorive

Tvorivé čítanie s vílami a škriatkami

Tvorivé čítanie v praxi sme realizovali uskutočnením podujatia spojeným s návštevou výstavy výtvarníčky a spisovateľky Vítězslavy Klimtovej v MsK KNM.

Čítať ďalej…

15.12.2014 napísal dš

rozpravkova krajin

Knižnica ožila škriatkami

Videli ste niekedy v knižnici padať knihy z regálov? Alebo ste s tetou knihovníčkou nemohli knihu nájsť pod príslušným písmenkom abecedy? Môže za to permoník knižný.

Čítať ďalej…

12.12.2014 napísal dš

stromcek

Čo si pripravila knižnica na december?

Radi súťažíte alebo tvoríte? Zapojte sa do aktivít Mestskej knižnice KNM v mesiaci december.

Čítať ďalej…

11.12.2014 napísal dš

beseda

Pokušenie a neha s P. Holkom

Stretnutie so spisovateľom Petrom Holkom sa uskutočnilo v rámci podujatia Jašíkove Kysuce. Je to literárna súťaž, ktorá sa tento rok konala už po 46krát a organizuje ju Kysucká knižnica v Čadci.

Čítať ďalej…

07.12.2014 napísal dš

mikulas

Sv. Mikuláš priniesol plný kôš sladkostí a rozprávku

Na sv. Mikuláša čakalo množstvo detí v piatok na Námestí slobody. A dočkali sa! Krátko po zotmení sa pomedzi deti predieral Mikuláš v červenom plášti a s košíkom sladkostí.

Čítať ďalej…

04.12.2014 napísal dš

zabava

Katarínska zábava

Mestské kultúrno-športové stredisko a tanečná skupina Niagara z Kysuckého Nového Mesta už po 8. krát organizovali túto predadventnú katarínsku zábavu "Zábava s Niagarou".

Čítať ďalej…

03.12.2014 napísal dš

pozvanka

Pozvánky na kultúrne podujatia

V prílohe nájdete rôzne pozvánky na kultúrne podujatia, ktoré sa budú konať počas nasledujúcich 10 dní. Viac informácií v kalendári podujatí.

02.12.2014 napísal dš

Srdečne Vás pozývame do Rozprávkovej krajiny

V Mestskej knižnici Kysucké Nové Mesto môžete prežiť deň v prítomnosti originálnych bábok, víl a škriatkov, ktoré putujú po knižniciach už od roku 2009.

Čítať ďalej…

01.12.2014 napísal dš

misie

Ľudové misie na Kysuciach

Farnosť Sv. Jakuba aj Farnosť Panny Márie v Kysuckom Novom Meste organizujú Ľudové misie na Kysuciach, ktoré sa uskutočnia v dňoch 29.11. - 7.12. 2014.

Čítať ďalej…