Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

12.02.2016 napísal dš

karneval

Karneval v MŠ na Komenského ulici

Tak, ako po iné roky, aj tento rok sa zmenila Materská škola Komenského na miesto plné zábavy, smiechu a radosti. Dňa 3. 2. 2016 sa totiž v našej materskej škole konal karneval.

Čítať ďalej…

11.02.2016 napísal dš

kultura

Kultúra na tento týždeň

Pozrite si prehľad kultúrnych podujatí konaných počas nasledujúcich dní.

Čítať ďalej…

11.02.2016 napísal dš

karneval

Karneval v MŠ na Litovelskej ulici

Fašiangové obdobie je tradične časom plesov, zábav a karnevalov. Kedže sa už toto obdobie pomaly končí, pani učiteľky pripravili pre deti v MŠ Litovelská Kysucké Nové Mesto detský karneval.

Čítať ďalej…

09.02.2016 napísal dš

budky

Súťaž o najzaujímavejšiu vtáčiu búdku

Táto zima je mimoriadne teplá, a tak nečudo, že sa oknami je čoraz častejšie počuť spev vtákov. Možno je to náhoda alebo sa nám vtáčiky chceli pripomenúť, aby sme na nich nezabúdali s prikrmovaním.

Čítať ďalej…

09.02.2016 napísal dš

harmonika

Fašiangová harmonika mala okrúhliny

10. výročie oslávila v pondelok 8. februára Fašiangová harmonika, ako inak, harmonikami, heligónkami a spevom. Organizátormi tohto obľúbeného hudobného podujatia sú ZUŠ KNM, Mesto KNM a OZ pri ZUŠ KNM. O obľúbenosti hovorí preplnená sála domu kultúry a desiatky účinkujúcich. 

Čítať ďalej…

08.02.2016 napísal dš

karneval

Karneval v MŠ 9. mája

Dňa 4. februára  sa Materská škola 9. mája zmenila na rozprávkovú krajinu, v ktorej pobehovali známe i menej známe rozprávkové bytosti.

Čítať ďalej…

07.02.2016 napísal dš

sneh

Snehuliakova rodinka

Konečne boli vypočuté detské prosby a príroda nás obdarila peknou snehovou nádielkou, z ktorej sa tešili najmä naši najmenší.

Čítať ďalej…

05.02.2016 napísal dš

keramika

Čarovné vecičky

Dňa 22. januára 2016 sa v keramickej dielničke pracovalo na plný plyn celé poobedie.

Čítať ďalej…

04.02.2016 napísal dš

povesti

Žiaci prednášali povesti

Obvodné kolo súťaže žiakov ZŠ v prednese slovenskej povesti pod názvom Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského sa konalo dňa 22. januára 2016 v priestoroch Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto.

Čítať ďalej…

03.02.2016 napísal dš

ples

Ples mesta žiaril

Tohtoročný ples otvorili svojimi krásnymi hlasmi Marek Belko, Tomáš Dedič a Dávid Harant za klavírneho sprievodu Lukáša Cintulu.

Čítať ďalej…