Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

29.01.2015 napísal dš

ples

Ďalší vydarený ročník Rybárskeho plesu za nami

Skoro dvestopäťdesiat hostí si nenechalo ujsť v poradí už šiesty Rybársky ples, ktorého usporiadateľom bola Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Kysuckom Novom Meste.

Čítať ďalej…

27.01.2015 napísal dš

zapis

Zápis prvákov u "Suľkovákov"

Mesiac január je už neodmysliteľne spätý so zápismi budúcich prváčikov. Nebolo tomu inak ani na našej „suľkovskej“ základnej škole

Čítať ďalej…

25.01.2015 napísal dš

pola negri

Pola Negri a jej korene na Kysuciach

V piatok 19. decembra 2014 sa v obradnej sieni Obecného úradu v Nesluši udiala milá slávnosť. Verejnosti bola predstavená monografia Pola Negri známa i neznáma, ktorej autorkou je historička Kysuckého múzea v Čadci Veronika Pauková.

Čítať ďalej…

23.01.2015 napísal dš

spievankovao

Návšteva zo Spievankova

Spievanka a Zahrajko – dvojica, ktorá vie svojimi pesničkami potešiť všetky deti, prišla rozdať radosť svojim najmenším fanúšikom do Kysuckého Nového Mesta.

Čítať ďalej…

21.01.2015 napísal dš

matko

Povesti zneli za kamennými múrmi

Centrum voľného času v KNM usporiadalo v mestskej knižnici obvodné kolo súťaže žiakov základných škôl v umeleckom prednese povestí Šaliansky Maťko J. C. Hronského.

Čítať ďalej…

20.01.2015 napísal dš

kniha kysuc

Nominujte Knihu Kysúc a Literárny počin 2014

Kysucká knižnica v Čadci vyhlasuje čitateľskú súťaž Kniha Kysúc 2014.

Čítať ďalej…

13.01.2015 napísal dš

komprax

Študenti pracovali s regionálnymi informáciami

Práca s regionálnymi informáciami v knižnici, tak znie názov projektu spolufinancovaného zo zdrojov EÚ, prostredníctvom Národného projektu Komprax - Kompetencie pre prax.

Čítať ďalej…

12.01.2015 napísal dš

ples

Plesová sezóna začala

Ples športovcov otvoril plesovú sezónu v našom meste. Mestské kultúrno-športové stredisko vás pozýva plesy a zábavy, ktoré sa budú konať, až kým sa nepochová basa.

Čítať ďalej…

12.01.2015 napísal dš

kniznica

Knižnica bilancuje uplynulý rok

Každoročne v januári v knižnici bilancujeme. Rok 2014 pokladáme za úspešný vďaka štatistickým výsledkom, novým projektom a podujatiam, ktoré sme organizovali v spolupráci s rôznymi organizáciami.

Čítať ďalej…

11.01.2015 napísal dš

deti

Zabudnuté vianočné tradície

Zabudnuté vianočné tradície na Kysuciach vzbudili zvedavosť v žiakoch zo ZŠ Nábrežná natoľko, že sme sa p.  učiteľkou Jarmilou Bandurovou zhodli na tom, že ich oživíme.

Čítať ďalej…