Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

30.09.2016 napísal dš

Vajčovky so zlatom v hrdle si priniesli zlaté pásmo

Dňa 25.9. 2016 sa kultúrny dom v Zázrivej ozýval výkonmi speváckych skupín, ľudových hudieb, inštrumentalistov, spevákov sólistov na krajskej súťažnej prehliadke hudobného folklóru dospelých „Stretnutie s piesňou.“

Čítať ďalej…

28.09.2016 napísal dš

srdc

MOST 2016

Mesiac september je už tradične Mesiacom O Srdcových Témach (MOST), a preto aj v roku 2016 – už po desiatykrát – pripravujeme edukačné a informačné aktivity pre širokú verejnosť.

Čítať ďalej…

26.09.2016 napísal dš

funny

Lákavá ponuka MKŠS

Vyberáme to najlepšie z ponuky Mestského kultúrno-športového strediska v KNM na najbližšie dni.

Čítať ďalej…

12.09.2016 napísal dš

stanica

Nahliadnutie do histórie mesta

Druhá polovica 19. storočia bola obdobím prudkého technického pokroku. Snáď každý rok bolo uvedených do života niekoľko epochálnych technických noviniek

Čítať ďalej…

10.09.2016 napísal dš

kurzy

September - čas náborov a kurzov

V Kysuckom Novom Meste pracujú rôzne kultúrne súbory, ktoré práve v čase septembra prijímajú medzi seba deti i dospelých. Stačí si vybrať, čo vás baví.

Čítať ďalej…

09.09.2016 napísal dš

galeria

Pozvánka do galérie

Kysucká galéria v Oščadnici v spolupráci s Turčianskou galériou v Martine, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja Vás a Vašich priateľov srdečne pozývajú na výstavu Karol Kállay - Súvislosti. Výstava je sprístupnená od 8.9.2016 v kaštieli Kysuckej galérie v Oščadnici.

Čítať ďalej…

07.09.2016 napísal dš

Jablkový deň

Jablunkovské centrum kultúry a informácií srdečne pozýva obyvateľov partnerského mesta KNM na Jabkový den - zdravý den 2016.

Čítať ďalej…

06.09.2016 napísal dš

kapusta

Pozvánka do skanzenu

Ako chutia jedlá z kapusty pripravené priamo v objektoch na dobových peciach v Skanzene Nová Bystrica – Vychylovka si môžete vychutnať v nedeľu 11. septembra 2016, kedy budú v skanzene počas celého dňa rozvoniavať tradičné ľudové jedlá pripravené z kapusty.

Čítať ďalej…

31.08.2016 napísal dš

Všetci to vedia

V regáloch mestskej knižnice môžete nájsť všetky tituly našej kysuckej spisovateľky Márie Ďuranovej. V júli sa do kníhkupectiev dostala v poradí už jej 11 kniha s názvom Všetci to vedia.

Čítať ďalej…

24.08.2016 napísal dš

dozinky

Dožinky na Kysuciach v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka

V nedeľu 28. augusta 2016 bude skanzen obohatený dožinkovými zvykmi, tradíciami a piesňami z Kysúc.

Čítať ďalej…