Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

ples

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

22.09.2014 napísal dš

kino

Hurá do kina!

Čo tak ísť do kina? V triede  sa zodvihlo viacero rúk, a tak sme sa spoločne dohodli na sobote 13. septembra.

Čítať ďalej…

21.09.2014 napísal dš

krizova cesta

Krížová cesta

V utorok 9. septembra si 8 našich klientov pozrelo Krížovú cestu v Kysuckom Lieskovci. Krížová cesta je verejnoprospešné dielo, ako súčasť rekreačno-duchovného areálu Lalinov vŕšok – Rovne.

Čítať ďalej…

20.09.2014 napísal dš

Prispejte na dobrú vec s názvom Biela pastelka

Zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska od roku 2002. Vďaka jej výťažku môžu nevidiacim a slabozrakým klientom poskytovať bezplatne sociálne služby a poradenstvo a pomôcť im tak vrátiť sa do bežného života.

Čítať ďalej…

16.09.2014 napísal dš

Stretli sa obyvatelia Hornej ulice

Dňa 13.9. 2014 sa zišli obyvatelia bývalej Hornej ulice (Štefánikova ul. - Ul. ČSA) v reštaurácii pri pošte 2, ktorá je situovaná na mieste, kde pôvodne stál dom pána Kovalíka.

Čítať ďalej…

11.09.2014 napísal dš

KDH deťom

Vo štvrtok, dňa 28. augusta 2014, sa na Námestí slobody v Kysuckom Novom Meste uskutočnila akcia, ktorú usporiadal miestny klub Kresťansko-demokratického hnutia – KDH deťom. Pre deti boli pripravené rôzne atrakcie.

Čítať ďalej…

10.09.2014 napísal dš

zajazd

Kysučania poznávajú Slovensko

Miestny Spolok sv. Vojtecha Kysucké Nové Mesto usporiadal dňa 4. 9. 2014 duchovno – poznávací zájazd za účasti klientov z Centra sociálnych služieb Fantázia KNM na stredné Slovensko a Turiec.

Čítať ďalej…

05.09.2014 napísal dš

pomnik

Prvá svetová vojna a jej dopad na KNM

Do cisársko – kráľovskej (CK) armády boli povolaní i mnohí mladí muži z nášho mesta. Niektorí prežili útrapy vojny a vrátili sa domov, mnohí však za svoje bojové nasadenie zaplatili životom.

Čítať ďalej…

03.09.2014 napísal dš

výstava

Fotoklub Jablunkov vystavuje

V utorok 2. septembra sa uskutočnila vernisáž výstavy fotografií českého Fotoklubu Jablunkov. Výstava sa koná v rámci spoločného projektu miest Jablunkov a Kysucké Nové Mesto a ich cezhraničnej spolupráce s názvom Jabkový den - festival bez hranic.

Čítať ďalej…

02.09.2014 napísal dš

vychylovka

Pozvánka do skanzenu vo Vychylovke

Zažite chuť kapustníkov alebo dožinkové slávnosti vo Vychylovke. Sprievodným podujatím je výstava fotografií Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke.

Čítať ďalej…

02.09.2014 napísal dš

nabory

Nábory do kultúrnych súborov

Na začiatku školského roka sa žiaci a študenti rozhodujú o tom, ako budú tráviť svoj voľný čas. Vyberte si z ponuky kultúrnych súborov. Pre dospelých je určený divadelný súbor.

Čítať ďalej…