Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

22.05.2015 napísal dš

festival

Z kysuckých grúňov - festival ľudovej hudby vo Vychylovke

„Ten, kto hrá na hudobnom nástroji, nemôže byť zlým človekom“ - dolinou Chmúra sa budú ozývať tóny hudobných nástrojov.

Čítať ďalej…

19.05.2015 napísal dš

ms

Pesničky a riekanky pre mamičky zneli v MŠ

Uplynulý týždeň sa v MŠ Litovelská niesol v znamení srdiečok a kvietkov. Deti s p. učiteľkami usilovne strihali, lepili a maľovali rôzne dekorácie, aby vyzdobili priestory MŠ.

Čítať ďalej…

18.05.2015 napísal dš

den matiek

Deň matiek v ZpS a DSS

Druhá májová nedeľa sa pravidelne spája s oslavou jedinečného a vzácneho daru materstva. Je dňom, keď ďakujeme našim mamičkám a babičkám za starostlivosť a lásku.

Čítať ďalej…

16.05.2015 napísal dš

zapis

Zápis prváčikov

Aj tento rok sa čitateľský strom zazelenal. Postarali sa to aj prváci zo všetkých základných škôl v meste. Spločne so svojimi triednymi učiteľkami navštívili knižnicu v Kysuckom Novom Meste a prevzali si svoje prvé čitateľské preukazy.

Čítať ďalej…

15.05.2015 napísal dš

divadlo

Čo sa stalo na zámku?

Na doskách, ktoré znamenajú svet, v Základnej umeleckej škole v KNM ste v predošlých dňoch mohli vidieť veselú hru Čo sa stalo na zámku.

Čítať ďalej…

14.05.2015 napísal dš

hasici

Predškoláci na návšteve u hasičov

Dňa 4. 5. 2015 predškoláci z Materskej školy Komenského ul. v Kysuckom Novom Meste navštívili pri príležitosti Dňa otvorených dverí našich hasičov.

Čítať ďalej…

13.05.2015 napísal dš

deti

Čítanie nie je v knižnici povinné

Väčšine z vás pri kultúrnej inštitúcii knižnici napadne jediná činnosť, ktorá sa tam môže odohrať, a tou je čítanie. Knihovníčky túto dlhoročnú tradíciu vyvrátili podujatím pod názvom Les a jeho obyvatelia v rozrávkach.

Čítať ďalej…

12.05.2015 napísal dš

maj

Stavanie mája v DSSaZpS

Zvyk stavania májov sa v zmenenej podobe udržal dodnes, stavia sa však už zväčša jeden ovenčený strom uprostred dediny alebo na námestí. Posledný aprílový deň v našom zariadení už tradične patrí  stavaniu mája.

Čítať ďalej…

11.05.2015 napísal dš

podujatia

Ako a kde môžete stráviť najbližšie dni?

Ako a kde môžete stráviť najbližšie dni? Vyberte si z ponuky kultúrnych a športových podujatí.

Čítať ďalej…

10.05.2015 napísal dš

divadlo

Divadlo medzi regálmi

Hlavná predstaviteľka Analfabeta Negramotná zostane zamknutá v knižnici náhodne, keď sa v nej chce ukryť pred dažďom.

Čítať ďalej…