Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

22.01.2017 napísal dš

podujatia

Podujatia v meste do konca januára

Aké podujatia sú pre vás pripravené v meste do konca mesiaca?

Čítať ďalej…

20.01.2017 napísal dš

prst

Najlepšími čitateľkami dievčatá

V Galérii slávnych prstov v Mestskej knižnici KNM pribudne už 6. odtlačok prsta detskej čitateľky, ktorá svojim usilovným prštekom prelistovala najviac strán detských kníh spomedzi detských čitateľov.

Čítať ďalej…

18.01.2017 napísal dš

logo

Šanca pre teba

Spojená škola internátna je typ špeciálnej školy, ktorá vzdeláva a vychováva mládež so zdravotným znevýhodnením. Na našu školu prichádzajú žiaci zo špeciálnych základných škôl a integrovaní žiaci zo základných škôl.

Čítať ďalej…

13.01.2017 napísal dš

3

V MŠ 9. mája sa objavili traja králi

Po vianočných prázdninách sme sa opäť všetci vrátili do MŠ plní pozitívnej novoročnej energie a deti rozradostené z napadnutého snehu.

Čítať ďalej…

07.01.2017 napísal dš

kniznica

Nové služby i knihy v knižnici

Čo nového v knižnici? Pre stálych i potenciálnych čitateľov má knižnice pripravené tri nové služby a viac ako 1000 nových kníh.

Čítať ďalej…

05.01.2017 napísal dš

olympiada

Nemčina nás baví

„Deutsch macht uns Spaß“ V tomto duchu sa 24. novembra 2016 na Spojenej škole v Kysuckom Novom Meste konalo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku.

Čítať ďalej…

03.01.2017 napísal dš

podujatia

Desiatka podujatí na začiatku roka

Pozrite si desiatku podujatí pripravených na najbližšie dni v našom meste.

Čítať ďalej…

03.01.2017 napísal dš

vecera

Spoločná Štedrá večera v ZpS a DSS KNM

Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku, sa tešia všetci bez rozdielu veku. Je nielen oslavou narodenia Ježiša Krista, ale aj momentom, keď sa môžeme po roku opäť v neopakovateľnej atmosfére stretnúť pri jednom stole.

Čítať ďalej…

31.12.2016 napísal dš

krok

Krok za krokom k poznávaniu EÚ prostredníctvom dobrých príkladov z praxe

Projektom s názvom „Vzdelávajme a zabávajme sa v Európskej únii“ z dielne Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste dostali dejiny novú sviežu vôňu.

Čítať ďalej…

29.12.2016 napísal dš

vianoc

Vianočné čaro v škôlke

Predvianočné obdobie je plné tradícií a vianočných zvykov už od čias našich starých mám. Neodmysliteľnou tradíciou je aj pečenie a zdobenie medovníkov.

Čítať ďalej…