Počasie

Dnes
Weather icon14 °C
Vietor: 2 m/s
Vlhkosť: 96%
Tlak: 1014 mb
Viditeľnosť: 3 km
Streda
A brief shower or two
min: 12 °C
max: 22 °C
Štvrtok
Intervals of clouds and sun
min: 12 °C
max: 23 °C

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

ples

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

02.09.2014 napísal dš

nabory

Nábory do športových klubov a kultúrnych súborov

Na začiatku školského roka sa žiaci a študenti rozhodujú o tom, ako budú tráviť svoj voľný čas. Vyberte si z ponuky športových klubov a kultúrnych súborov. Pre dospelých je určený divadelný súbor.

Čítať ďalej…

26.08.2014 napísal dš

kniha

Deviata kniha bude aj v češtine

Celý náš život je závislý na peniazoch, či už sa nám to páči alebo nie. To je hlavná myšlienka nového románu kysuckej spisovateľky Márie Ďuranovej, ktorý sa na pultoch kníhkupectiev objaví 16.9. 2014.

Čítať ďalej…

16.08.2014 napísal dš

gulas

Kysucký guláš - prihlasovanie

4. ročník súťaže sa uskutoční 4.10. 2014. Miesto konania je opäť na sídlisku Kamence za pohostinstvom Domček. Prihlasovať sa môžete už dnes.

Čítať ďalej…

12.08.2014 napísal dš

súťaže

Súťaže pre deti, vyhrať môžete až trikrát

V týchto dňoch môžeš vyhrať až tri ceny. Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto vyhlásila súťaže, kde môžete preukázať svoje znalosti, šikovnosť aj fantáziu.

Čítať ďalej…

11.08.2014 napísal dš

divadlo

Rómeo a Júlia zažiarili pod hviezdami

Sobota je deň ako stvorený pre kultúru. Keď sa do víkendového oddychu primieša ešte atmosféra na nádvorí Kaštieľa v Radoli, nesmrteľná hra Williama Shakespeara a nadaní herci, dokonalý večer je na svete.

Čítať ďalej…

07.08.2014 napísal dš

den rodicov

Tri júlové novinky v knižnici

Dve nové služby a jedno nové periodiku, to sú v skratke tri novinky, ktoré v júli pre svojich čitateľov pripravila Mestská knižnica KNM.

Čítať ďalej…

01.08.2014 napísal dš

rallye

Slovenská zastávka na Besked Rallye

Športové aj elegantné veterány vkĺzli do nášho mesta v hodovú sobotu a potešili tých najmenších, ale aj ich rodičov.

Čítať ďalej…

29.07.2014 napísal dš

ocenenie

Dvaja noví držitelia ceny mesta

Mesto Kysucké Nové Mesto tradične počas Jakubovských hodov udeľuje ocenenie Cena mesta za vynikajúce tvorivé výkony a významné výsledky, ktorými sa nominovaní výrazným spôsobom pričinili o kultúrny rozvoj mesta či jeho propagáciu doma a v zahraničí.

Čítať ďalej…

29.07.2014 napísal dš

hody

Jakubovské hody splnili očakávania

Príjemné počasie prispelo k tomu, že očakávania návštevníkov hodových dní z mesta, širokého okolia aj zahraničia, sa splnili.

Čítať ďalej…

25.07.2014 napísal dš

Čo ste zabudli v knihách, knižnici a biblioboxe?

Mestská knižnica KNM aj tento rok nezabudla na zábudlivcov. Pripravila, ako po iné roky, výstavu s názvom Straty a nálezy a s podtitulom, čo všetko ste si zabudli v knihách, knižnici či biblioboxe.

Čítať ďalej…