Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

05.03.2015 napísal dš

nedvedovci

Skvelý koncert v dome kultúry

V pondelok 23. februára sa konal pre verejnosť v Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste hudobný koncert Františka a Vojtu Nedvědevcov s kapelou.

Čítať ďalej…

04.03.2015 napísal dš

kastiel

Pozvánka na výstavu do Kašieľa Radoľa

Výstava voskových sviečok od zberateľky pani Anny Kvašňovskej z Olešnej je sprístupnená v Kaštieli Radoľa až do 9. apríla 2015.

Čítať ďalej…

03.03.2015 napísal dš

knižnica

Knižnica s bohatým programom v mesiaci marec

Marec ma prívlastok mesiac knihy, a tak sa v mestskej knižnici koná nespočetné množstvo rôznych podujatí, besied, tvorivých dielní, súťaží...

Čítať ďalej…

02.03.2015 napísal dš

vystava

Život plný námahy

Vo výstavných priestoroch Kysuckého múzea v Čadci v dňoch 16. februára až 17. apríla 2015 si návštevníci môžu pozrieť medzinárodnú výstavu Život plný námahy, ktorá je zameraná na diela neprofesionálnych rezbárov a ich reflexiu tradičného beskydského vidieka

Čítať ďalej…

01.03.2015 napísal dš

vansovej

Slovenská poézia a próza v podaní žien

Súťaž v umeleckom prednese slovenskej poézie a prózy žien s názvom Vansovej Lomnička sa tento rokonala v Klube 75 vo štvrtok 26. februára.

Čítať ďalej…

25.02.2015 napísal dš

karnevaol

Čarovné popoludnie v škole

Pre deti zo Základnej školy Clementisova v Kysuckom Novom Meste v mesiaci február neodmysliteľne patrí  karneval.

Čítať ďalej…

22.02.2015 napísal dš

fašiang

Fašiangy pri tanci a speve oslávili i tí starší

V utorok 17. februára 2015 sa v Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb v K NM už od rána všetci chystali na Fašiangovú zábavu, ktorá sa konala v spoločenskej miestnosti zariadenia.

Čítať ďalej…

22.02.2015 napísal dš

ples

12. reprezentačný ples mesta

Vo vyzdobených priestoroch Domu kultúry v KNM sa uskutočnil 12. reprezentačný ples mesta. Slávnostným úderom na gong a prípitkom ho otvoril primátor mesta Ing. Ján Hartel a zároveň privítal všetkých prítomných.

Čítať ďalej…

20.02.2015 napísal dš

ssv

Fašiangová nálada v Centre sociálnych služieb

Už tradične na Fašiangy pripravujú pracovníci z Centra sociálnych služieb Fantázia Kysucké Nové Mesto a Horný Vadičov pre svojich klientov fašiangové posedenie za účasti zástupcov SSV KNM.

Čítať ďalej…

18.02.2015 napísal dš

fasiang

Maškary a masky sa bavili v meste

K tradičným podujatiam v našom meste patrí fašiangový sprievod masiek a maškár. Už o tretej popoludní sa v utorok, deň pred popolcovou stredou, vybrali rôzne veselé masky a škaredé maškary mestom.

Čítať ďalej…