Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

29.07.2015 napísal dš

nk

Dychová hudba Nová Kysučanka na festivale

Dychová hudba Nová Kysučanka sa zúčastnila dňa 19.7. 2015 krajskej súťaže na festivale FORDYCH Tvrdošín, kde získala zlaté pásmo v kategórii mládežníckych dychových hudieb.

Čítať ďalej…

28.07.2015 napísal dš

seniori

Seniorské kultúrne leto

V nedeľu 19. júla 2015 v podvečerných hodinách sa na námestí v KNM rozliehali hlasy seniorských súborov. Pod taktovkou moderátorky Nadeždy Behúňovej sa tu prezentovali Kysucké žubrienky s Kysuckými junákmi.

Čítať ďalej…

27.07.2015 napísal dš

hody

Jakubovské hody už sú za nami

Dovolím si tvrdiť, že Jakubovské hody patria medzi najobľúbenejšie podujatie v našom meste. Každý rok sú sprevádzané bohatým kultúrnym programom, množstvom lákadiel v stánkoch s občerstvením, remeselníckymi výrobkami či iným tovarom. Nejedno detské srdce potešia kolotoče, maľovanie na tvár, fa­rebný balón a cukrová vata.

Čítať ďalej…

21.07.2015 napísal dš

vcela

Pozvánka na Včelársku nedeľu

Základná organizácia Slovenského zväzu včelárov KNM pozýva svojich členov na Včelársku nedeľu, ktorá sa uskutoční 2.8. 2015 o 9:00hod. v Povine na ukážkovej včelnici.

Čítať ďalej…

19.07.2015 napísal dš

kniznica

Knižnica v lete

V lete patrí k vode dobrá kniha. V knižnici však aj v lete na vás čaká okrem vypožičiavania kníh množstvo prekvapení.

Čítať ďalej…

17.07.2015 napísal dš

terchova

Škôlkari v Terchovej

Deti z MŠ Budatínska Lehota vyhrali výlet do Terchovej v súťaži „Šikulky zo skôlky“, ktorú usporiadala redakcia Kysuckého večerníka.

Čítať ďalej…

15.07.2015 napísal dš

skolka

Dovidenia milá škôlka

Posledný júnový školský týždeň sa v Materskej škole na Ulici 9. mája v Kysuckom Novom Meste niesol v znamení blížiaceho sa konca školského roka.

Čítať ďalej…

13.07.2015 napísal dš

vcielky

Na besede s ujom včelárom

Niektoré jej zákonitosti prírody prišiel deťom z MŠ 9. mája objasniť včelár p. Anton Maslák.

Čítať ďalej…

10.07.2015 napísal dš

slavnosti

Vadičovské folklórne slávnosti

18. júla od 15. hodiny sa v prírodnom amfiteátri Hájnice začnú Vadičovské folklórne slávnosti.

Čítať ďalej…

09.07.2015 napísal dš

krizova cesta

Vybrali sa na krížovú cestu do Kysuckého Lieskovca

Vo štvrtok 2. júla 2015 sme sa spolu so siedmimi seniormi zo ZpS a DSS vybrali na turistickú akciu do Kysuckého Lieskovca. Našim cieľom bola krížová cesta, ktorú sme chceli navštíviť.

Čítať ďalej…