Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

05.07.2015 napísal dš

cas

Letný výpožičný čas

Mestská knižnica KNM oznamuje svojim stálym čitateľom, že v letných mesiacoch júl a august je podľa platného Knižničného a výpožičného poriadku upravený výpožičný čas nasledovne:

Čítať ďalej…

01.07.2015 napísal dš

s tablom

Rozlúčili sa s tablom

Školský rok sa nám pomaly, ale iste končí a s tým prichádza aj lúčenie s našimi predškolákmi. Škôlke dajú nadobro zbohom a od septembra sa z nich stanú prváčikovia.

Čítať ďalej…

29.06.2015 napísal dš

koko a roko

Koko a Roko

Dvaja kysuckí raperi Koko a Roko, tiež známi vďaka vystúpeniam Babylonská štvorka, to rozbalili priamo na Námestí slobody.

Čítať ďalej…

27.06.2015 napísal dš

Začína Kysucké kultúrne leto 2015

Už túto sobotu sa uskutoční prvé predstavenie v rámci Kysuckého kultúrneho leta 2015. Štyri nasledujúce týždne môžete prežiť príjemné kultúrne nedeľné popoludnia.

Čítať ďalej…

25.06.2015 napísal dš

deti detom

Deti spoločne oslávili svoj deň

V kultúrnom programe Deti deťom sa predstavilo 120 účinkujúcich zo 6 subjektov. Úvod podujatia bol tentokrát iný, na aký sme boli tradične zvyknutí.

Čítať ďalej…

24.06.2015 napísal dš

V skanzene sa bude kosiť - môžete sa prihlásiť

VIII. Ročník Celoslovenskej súťaže v kosení trávy. Súťaž, ktorá sa nesie pod názvom „Lúčka, lúčka, lúčka zelená“, sa bude konať dňa 28. júna 2015 v Skanzene v Novej Bystrici Vychylovka.

Čítať ďalej…

23.06.2015 napísal dš

kkl

Do konca mesiaca môžete zažiť

Do konca mesiaca môžete zažiť príjemné kultúrne podujatia - divadlo, koncert, ľudová hudba aj turistika.

Čítať ďalej…

20.06.2015 napísal dš

exkurzie

Literárne exkurzie v ZŠ Nábrežná

Nielen klasickými formami vyučovania žiaci získavajú nové poznatky a skúsenosti

Čítať ďalej…

19.06.2015 napísal dš

o sto sest

Najsčítanejšia trieda

Dočkali sme sa výsledku 1. ročníka súťaže Čítajme o 100 šesť v MsK KNM. Súťaž prebiehala od septembra 2014. Zúčastnili sa jej všetky základné školy v KNM.

Čítať ďalej…

17.06.2015 napísal dš

kollarovci

Kollárovci nadchli Kysučanov

Životné krédo členov ľudovej hudby Kollárovci pochádzajúcich z goralskej obce Kolačkov, znie: „Hudba je dar, ktorá ľudí spája a obohacuje“.

Čítať ďalej…