Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

ples

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

27.11.2014 napísal dš

Úspešní na súťaži Kysucký mikrofón

V poslednom októbrovom týždni Kysucké kultúrne stredisko v Čadci zorganizovalo už 8. ročník regionálnej súťažnej prehliadky mladých moderátorov Kysucký mikrofón 2014. Na tejto súťaži zožali úspech študenti z KNM.

Čítať ďalej…

25.11.2014 napísal dš

ucime sa

Učíme sa s knihou

"Učíme sa k knihou", v takom duchu sa v 5. triede v MŠ Litovelská niesla beseda s p. knihovníčkou, rodičmi a deťmi. Pracovníčka knižnice Mgr. Janka Hrubá prestavila deťom rozprávku o Jankovi a Marienke.

Čítať ďalej…

24.11.2014 napísal dš

jds

Členky JDS Kysucký Lieskovec rozdávali radosť

V závere mesiaca októbra prišli pozdraviť a hlavne potešiť do zariadenia pre seniorov v Kysuckom Novom Meste svojích rodákov, ale aj ostatných klientov svojími piesňami členky Jednoty dôchodcov Sloevnska z Kysuckého Lieskovca.

Čítať ďalej…

22.11.2014 napísal dš

babky

Bohatý program pri príležitosti úcty k starším

Drahé babky, dedkovia, vážení rodičia, milé deti, takto sa prihovárali pani učiteľky v našej Materskej škole na Ulici 9. mája v  jednotlivých triedach k prítomným, ktorí prijali pozvanie na milú slávnosť z príležitosti Úcty k starším.

Čítať ďalej…

20.11.2014 napísal dš

zabava

Čo je pre vás pripravené do konca mesiaca?

Bohatá ponuka výstav, tradičné zábavy, športový zápas či kurz komunikačných zručností a ešte omnoho viac podujatí je pre vás pripravených do konca mesiaca.

Čítať ďalej…

19.11.2014 napísal dš

misie

Ľudové misie na Kysuciach

Farnosť Sv. Jakuba aj Farnosť Panny Márie v Kysuckom Novom Meste organizujú Ľudové misie na Kysuciach, ktoré sa uskutočnia v dňoch 29.11. - 7.12. 2014.

Čítať ďalej…

18.11.2014 napísal dš

ucta k starsim

Seniorov navštívili žiaci zo ZŠ Dolinský potok

Do Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto prišli opäť predviesť čo sa naučili žiaci zo Základnej školy Dolinský potok v KNM

Čítať ďalej…

15.11.2014 napísal dš

vajcovska muzicka

Vajčovská muzička

Dlhý jesenný čas prišli starkým spríjemniť deti pôsobiace vo folklórnom záujmovom krúžku pod vedením manželov Pavlusíkovcov – Malá vajčovská muzička.

Čítať ďalej…

12.11.2014 napísal dš

modna show

Klienti DSS sa výborne zabávali na vlastnej Módnej show

Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Kysucké Nové Mesto usporiadal 5. ročník podujatia s názvom Módna show. Zúčastnili sa na nej klienti zo šiestich domovov sociálnych služieb v Čadci, Žiline a KNM.

Čítať ďalej…

09.11.2014 napísal dš

mdsk

Návrat ruských rozprávok

Zlatá éra ruských rozprávok z obdobia rozprávkových hitov No počkaj zajac, Mrázik a Buratino sa na chvíľu vrátila aj vďaka Medzinárodnému dňu školských knižníc a podujatiu v rámci spolupráce medzi Mestskou knižnicou KNM a ZŠ Nábrežná.

Čítať ďalej…