Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

28.08.2015 napísal dš

gulas

Najlepší kysucký guláš - prihlasovanie

5. ročník súťaže sa uskutoční 26.9. 2015. Miesto konania je opäť na sídlisku Kamence za pohostinstvom Domček. Prihlasovať sa môžete už dnes.

Čítať ďalej…

26.08.2015 napísal dš

obaly

Ochrana knižničného fondu

V uplynulých dňoch realizovala Mestská knižnica KNM projekt s názvom Ochrana KF - základná úloha knižnice.

Čítať ďalej…

25.08.2015 napísal dš

Radosť seniorov z CD a DVD

V záhrade Denného centra Klubu 75 bolo v sobotu 8. augusta 2015 rušno i veselo. Seniori mali radosť, že uskutočnili slávnostný krst CD a DVD ich záujmovej činnosti.

Čítať ďalej…

23.08.2015 napísal dš

divadlo

Národný hrdina pri Kaštieli v Radoli

Príbeh o národnom hrdinovi Jánošíkovi sa odohral na netradičnom mieste v areáli Kaštieľa v Radoli a to mu dodalo tú správnu atmosféru.

Čítať ďalej…

20.08.2015 napísal dš

orava

Očarujúca krása Oravy a poľského Zakopaného

Miestny Spolok sv. Vojtecha Kysucké Nové Mesto usporiadal dňa 18. augusta 2015 duchovno-poznávací zájazd na Oravu a  do poľského turistického strediska Zakopané.

Čítať ďalej…

20.08.2015 napísal dš

skalka

Nová skalka kvitne seniorom

Naši seniori sa rozhodli obnoviť okrasnú skalku v záhrade nášho zariadenia.

Čítať ďalej…

14.08.2015 napísal dš

Prekvapenie divadelného súboru

Po minuloročnom úspechu divadelného prestavenia pod holým nebom si herci pripravili pre všetkých fanúšikov tohto umenia letné prekvapenie. August privíta na doskách, ktoré znamenajú svet, Jánošíka.

Čítať ďalej…

12.08.2015 napísal dš

zena roka

Poznáte zaujímavú ženu vo svojom okolí?

Okresná organizácia Únie žien Slovenska v KNM v spolupráci so základnými organizáciami ÚŽS KNM, Povina, Kysucký Lieskovec, Budatínska Lehota, Rudinka a Rudinská vyhlasujú tretí ročník ankety Žena roka.

Čítať ďalej…

10.08.2015 napísal dš

Letné novinky v knižnici

Ešte stále je pred nami druhá polovica leta, tú môžete stráviť s dobrou knihou. Aké novinky sa dostali do regálov mestskej knižnice v júli?

Čítať ďalej…

05.08.2015 napísal dš

dievcata

Mažoretky a country tanečníčky sa predstavili v Lodygowiciach

V nedeľu 26. júla sa mažoretky Asanky spolu s tanečnou country skupinou Niagara tínedžer predstavili so svojim programom v zámockom parku partnerského mesta Lodygowice.

Čítať ďalej…