Počasie

Dnes
Weather icon °C
Vietor: m/s
Vlhkosť:
Tlak: mb
Viditeľnosť: km

Kultúra

Rybársky ples

24.01.2012 napísal dš

Tohtoročná plesová sezóna bola zahájená Rybárskym plesom, ktorého tretí ročník sa konal v sobotu 21.januára v Dome kultúry. Ples otvoril pomyselným gongom predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Ľubomír Mičian spolu s moderátorkou večera Janissou, ktorá aj so svojím Janissa band zabávala hostí do skorého rána.

Výborne sa zabávajúci hostia mali možnosť ochutnať špeciality miestnej kuchyne, z ktorých mali najväčší úspech rybacie špeciality. Počas celej noci, medzi tanečnými kolami náladu v sále stupňovala folklórna skupina Jedľovina pod vedením Miška Studeného, ktorá nakoniec i uzatvárala tohtoročný Rybársky ples v skorých ranných hodinách.

Marián Mihalda

Späť

Najnovšie

14.05.2016 napísal dš

recepty

Recepty z lesa

Žiaci zo Školského klubu pri ZŠ Nábrežná prišli do knižnice 28. apríla, aby sa zúčastnili zaujímavého podujatia pod názvom Recepty z lesa v rámci kampane Les ukrytý v knihe.

Čítať ďalej…

30.04.2016 napísal dš

zus

Maratón umeleckých súťaží v ZUŠ pokračoval i v apríli

Šk. rok 2015/16 sa pomaly blíži do finále, a aj to je jeden z dôvodov, aby umelecké školy zúročili na súťažiach  úsilie  svojich talentovaných žiakov.

Čítať ďalej…

29.04.2016 napísal dš

versiky

Hrali sa s veršíkmi

Každý rok na jar sa konajú v materských školách besiedky s recitáciou krásnych básničiek či príbehov. My v Mestskej knižnici KNM sme boli zvedaví na tie najšikovnejšie deti a najkrajšie básničky, a tak sme škôlkarov pozvali medzi nás. 

Čítať ďalej…

27.04.2016 napísal dš

Úspechy mladých divadelníkov

Dňa 22. marca 2016 sa v Mestskom kultúrno-športovom stredisku v KNM uskutočnila regionálna súťažná prehliadka detskej dramatickej tvorivosti Deti deťom 2016.

Čítať ďalej…

27.04.2016 napísal dš

maj

Keď máje staviame pekne si spievame...

Stávanie mája - otvorenie Skanzenu Nová Bystrica – Vychylovke. Prvé jazdy vláčikom na Historickej lesnej úvraťovej železnici.

Čítať ďalej…

25.04.2016 napísal dš

podujatia

Podujatia v našom meste

Do prvého mája sa v našom meste bude konať množstvo kultúrnych a športových podujatí. Vyberte si z ponuky.

Čítať ďalej…

24.04.2016 napísal dš

andersen

Rozprávková noc s Andersenom v knižnici

Počas rozprávkovej Noci s Andersenom, dňa 1.4. 2016, sme navštívili aj mestskú knižnicu.

Čítať ďalej…

22.04.2016 napísal dš

hvezdaren

Návšteva hvezdárne v Kysuckom Novom Meste

Dňa 12.4. 2016 deti zo 4. a 5. triedy z Materskej školy Komenského navštívili hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste, kde si pracovníčky hvezdárne pripravili pre deti bohatý program.

Čítať ďalej…

20.04.2016 napísal dš

sutaz

Súťaž pre jednotlivcov i školy o naj kuchársku knihu

Národné lesnícke centrum v rámci 6. ročníka projektu Les ukrytý v knihe vyhlasuje súťaž: vytvorenie knihy RECEPTY Z LESA s najchutnejšími receptami z lesných ingrediencií.

Čítať ďalej…

19.04.2016 napísal dš

les

Les sa ukryl do knihy

A zas je tu mesiac apríl a s ním veľmi úspešné podujatie pod názvom Les ukrytý v knihe. Knižnica v Kysuckom Novom Meste sa už po 3. krát zapojila do tejto celoslovenskej kampane.

Čítať ďalej…