Kultúra

Záložka do knihy spája školy

20.11.2017 napísal dš

zalozka

Mesiac október sa niesol v znamení rôznych aktivít v rámci Medzinárodného mesiaca školských knižníc. Naši žiaci Suľkováci na druhom stupni sa zapojili do výmenného literárno-výtvarného projektu Záložka do knihy spája školy. Na hodinách výtvarnej výchovy vytvorili kolekciu viac ako 50 zaujímavých knižných záložiek a na hodinách slovenského jazyka napísali žiakom partnerskej školy list o našej škole a meste. Výsledky tvorby sme darovali juhomoravskej Základnej škole v Dubňanoch. Jej žiaci nám následne poslali produkty svojej tvorivosti v podobe pekných záložiek. Týmto partnerskej škole v Čechách srdečne ďakujeme a želáme žiakom a pani učiteľkám veľa tvorivých úspechov.

 

Mgr. Petrovová, Mgr. Záteková

ZŠ Dolinský potok

 

Späť

Najnovšie

18.12.2017 napísal dš

rozpravka

A-KO-ŽE v knižnici

Už v dávnych dobách sa považovala kniha za zdroj múdrostí. Zapisovali sa do nich dejiny, udalosti a rôzne dôležité informácie.

Čítať ďalej…

16.12.2017 napísal dš

lets

Tanec mojej mladosti

V piatok 24. 11. 2017 naši starkí prijali pozvanie zúčastniť sa súťaže Senior Let´s dance.

Čítať ďalej…

13.12.2017 napísal dš

vianoce

Kúzla v dome kultúry

Mažoretky Asanka z Kysuckého Nového Mesta si pre svojich priaznivcov i ostatných obyvateľov pripravili vianočný program s názvom Kúzelná noc. Konal sa v Dome kultúry KNM v utorok 12. decembra.

Čítať ďalej…

13.12.2017 napísal dš

beseda

Stretnutie s Jaroslavom Klusom a jeho tvorbou

V rámci literárnej súťaže Jašíkove Kysuce sme dňa 1.12. v knižnici privítali spisovateľa Jaroslava Klusa, ktorý porozprával o svojej najnovšej knihe s názvom Pseudologia phantastica.

Čítať ďalej…

12.12.2017 napísal dš

separovanie

Separujeme spolu

Aj touto cestou sa chcem poďakovať všetkým rodičom, ktorí pomohli svojim deťom zapojiť sa do zberu.

Čítať ďalej…

10.12.2017 napísal dš

zdravie

Zdravie je náš poklad

Zdravie a náš život je to najvzácnejšie, čo máme. Všetko ostatné v živote môže prísť až potom, ak zostaneme zdraví. A preto, aby sme si pevné zdravie udržali čo najdlhšie, musíme sa oň starať.

Čítať ďalej…

09.12.2017 napísal dš

vystavy

Vianoce v Kysuckom múzeu v Čadci

KEDY UŽ BUDÚ VIANOCE ?...Túto otázku vyslovujú všetky deti. Nekonečne dlhý čas čakania na deň, keď sa ozve vianočný zvonček, sa im snažíme spríjemniť adventným kalendárom, ktorý deň za dňom odkrajuje predvianočný čas príprav na najkrajšie sviatky v roku a to sú Vianoce.

Čítať ďalej…

07.12.2017 napísal dš

salaty

Ochutnávka šalátov

Čo skôr ochutnať? Vajíčkového snehuliaka, alebo ježka z hrozna či si zobrať jednohubku? Takéto otázky si kládli rodičia alebo starí rodičia, keď prišli do jedálne v MŠ Litovelská.

Čítať ďalej…

06.12.2017 napísal dš

mikulas

Dobré deti navštívil Mikuláš

V utorok večer sa najmenší obyvatelia nášho mesta tešili na vzácnu návštevu. Áno, v predvečer sv. Mikuláša čistia detičky čižmičky a kladú ich sveľkou nádejou očakávania sladkostí a ovocia do okien.

Čítať ďalej…