Spravodajstvo

Obdarovali starkých láskou a úsmevmi

18.11.2013 napísal dš

seniori

Starká je vľúdna, má Boží pokoj v duši.

Starká sa o nás s nikým nedelí.

Má čas ľúbiť nás. A nič ju nevyruší.

Pri nej má týždeň sedem nedelí.

Aj tieto slová zazneli na slávnosti venovanej našim starkým, ktorí nás prišli opäť pozrieť do Školského klubu Suľkováčik pri ZŠ Dolinský potok v KNM. Ale čo starkým! Veď to predsa boli všetko ľudia v najlepších rokoch! Usmiati, šťastní a veselí – to oni súťažili, smiali sa nadšene sa zapájali do každej aktivity, ktorú sme pre nich pripravili. Veru každá súťažná disciplína riadne preverila ich fyzickú zdatnosť a pohyblivosť. Všetko zvládli bez problémov. Spolu so svojimi vnúčatami zápolili v rýchlom jedení, chôdzi, nafukovaní balónov, cukríkovej vojne a pod. Milou disciplínou bolo i hľadanie starej mamy, kde si každé dieťa so zaviazanými očami našlo tú svoju. Za každú súťaž čakala víťazov sladká odmena. Po náročnom zápolení dobre padlo malé pohostenie v priestoroch školskej jedálne.

O tom, že oslava Mesiaca úcty k starším má v našom školskom klube dobrý ohlas, svedčí i veľká účasť starých rodičov - niektorí k nám prišli už po štvrtýkrát. Veľmi dobre nám padli i slová jedného zo zúčastnených , ktorý nám povedal: „Nabudúce k Vám prídem zo Žiliny aj pešo!“ Tak sa tešíme – nabudúce!

 

Mgr. Dana Grajciarová, vychovávateľka ŠKD

 

Späť

Najnovšie

18.04.2018 napísal dš

info

Farnosť sv. Jakuba informuje

Farnosť sv. Jakuba informuje - rozpis omší a iné.

Čítať ďalej…

18.04.2018 napísal dš

deti

Slniečkové deti

V piatok 6. apríla sa naši prváčikovia stali hosťami predškolákov v Materskej škole na Komenského ulici. V minulosti to bývalo vždy naopak.

Čítať ďalej…

16.04.2018 napísal dš

vona

Vôňa mojich spomienok

Spomienky sú neoddeliteľnou súčasťou každého z nás. Neustále si radi pripomíname rôzne príjemné životné situácie, ktoré sme prežili.

Čítať ďalej…

15.04.2018 napísal dš

omsa

Svätá omša v zariadení CSS Kamence – pracovisko Litovelská

Pravidelne každý mesiac navštevuje naše zariadenie CSS Kamence na pracovisku Litovelská otec Humbert zo Žiliny, aby trávil deň s našimi prijímateľmi sociálnej služby. Spolu s ním prichádzajú i radové sestry Matky Terezy.

Čítať ďalej…

13.04.2018 napísal dš

deti;

Predškoláci naši hostia

V stredu 7. marca zavítali medzi deti prvého ročníka ZŠ Nábrežná predškoláci z MŠ Budatínska Lehota. V sprievode svojej pani učiteľky sa cítili bezpečne a isto.

Čítať ďalej…

10.04.2018 napísal dš

habakuky

Túlavý autobus

Centrum voľného času Kysucké Nové Mesto, ul. Komenského 1163/40 pripravuje letný tábor s dennou dochádzkou pod názvom Túlavý autobus.

Čítať ďalej…

07.04.2018 napísal dš

sposa

Kysucké Nové Mesto rozsvietilo modrú

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA) v KNM podporilo mesto Kysucké Nové Mesto opäť tým, že sa pripojilo k celosvetovej kampani „Rozsvieť modrú“, ktorá vychádza z iniciatívy svetovej organizácie Autism Speak.

Čítať ďalej…

06.04.2018 napísal dš

Chcete si kúpiť knihu Dolné Kysuce?

Oznamujeme všetkým záujemcom o kúpu knihy Dolné Kysuce, že môžu svoje objednávky posielať cez sms alebo mail.

Čítať ďalej…

04.04.2018 napísal dš

ocenenia

Morálne ocenenie učiteľov

Deň učiteľov sme oslávili 28. marca, v deň narodenia Jána Ámosa Komenského, učiteľa národov. Sviatok je oslavou pedagogickej činnosti učiteľov, pre ktorých je práca nie povolaním, ale poslaním a právom si zaslúžia za ňu našu úctu a poďakovanie.

Čítať ďalej…