Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

9. najlepší kysucký gulášVytlačiť
 

gulas.jpg9. ročník súťaže vo varení gulášu bude venovaný pamiatke na zosnulého Jozefa Mičuru, ktorý bol zakladateľom tohto podujatia.

 
   

Termín konania: uskutoční sa dňa 21.9.2019

Miesto konania: na sídlisku Kamence za pohostinstvom Domček.
Podmienky prihlásenia do súťaže:
Družstvo pozostáva z 3 členov ľubovoľného veku či pohlavia. Pri prihlasovaní zaplatí 15€ (5€ na osobu) ako štartovné. Maximálne množstvo uvareného gulášu je 30 litrov (minimálne však 40 porcií), guláš môže byť – mäsový, rybací, hubový, sójový... Súťažiaci musia uvariť guláš do 12.00 hod., prípravy sa začínajú od 7.30 hod.
Varenie začína po slávnostnom otvorení súťaže o 8,00 hod. (za porušenie strata bodov).
Súťažné vzorky pre porotu sa budú odoberať medzi 12.00 – 13.00 hod. Následne bude vyhlásené poradie šiestich víťazných družstiev a cena diváka.
Súťažiace družstvo môže vydávať guláš na konzumné lístky, ktoré poskytne organizátor súťaže, nesmie predávať guláš za hotovosť /diskvalifikácia/.Po vydaní gulášu si môžu prísť vymeniť lístky za hotovosť vo výške 60 % z vydaných gulášov, max. z 90 porcií gulášu.
Súťažiace družstvá si prinesú: kotlík, kuchynské potreby k príprave gulášu, nádobu na vodu, suroviny, koreniny a dochucovadlá. Podľa počasia odporúčame si priniesť dáždniky či slnečníky.
Organizátori zabezpečia: vyhradené miesto, stolík, drevo a vodu, tiež chlieb, misky a lyžičky.

O dobrú náladu sa postará aj bohatý kultúrny program.
Všetci ste srdečne vítaní.

Prihlášky a informácie: MKŠS KNM, Dom kultúry, č. dv. 43, 421 22 41, p. Vajdiak 0904 498 316

Poznámka: Organizátori si vyhradzujú právo na zmeny, s ktorými včas oboznámia súťažiacich. Súťažiaci, ktorí už uhradili štartovné a budú sa chcieť odhlásiť, tak urobia najneskôr do 16.9.2019


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka