Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Aj naše mesto využije snehovú nádielku a bude mať upravenú bežeckú stopuVytlačiť
 

skier-3910197_1920.jpgPo niekoľkých nevydarených zimách sa zdá, že tohtoročné podmienky sú naozaj zimné a to praje zimným športom, najmä bežkovaniu. V okolí Žiliny, Krásna a Javorníkov sa opäť upravujú desiatky kilometrov bežeckých trás. U nás v meste si ľudia taktiež svojpomocne vyšľapali niekoľko okruhov. Ten najviac navštevovaný je okruh vedúci na sever od mesta.

Nakoľko viacero z nás navštívilo upravované trate, vieme o koľko je bežkovanie na nich komfortnejšie. Preto sme oslovili firmu, ktorá pravidelne upravuje bežecké stopy v okolí a už zajtra(streda 9.1.) upravia pre ľudí nášho mesta a okolia prvú stopu. Povedie z okraja sídliska Kamence po poliach smerom na sever, popri rieke a na severnom poli v smere do Ochodnice bude upravený cca 2km dlhý okruh. Dokopy bude upravených cca 6 km trás. Cesta až do Ochodnice zrejme kvôli pohybu ťažkých strojov upravená nebude.

Takáto stopa bude u nás v meste prvý krát a nie je zadarmo, preto je veľmi dôležité, aby sme všetci dodržiavali základné nepísané pravidlá bežkovania a pohybu popri stope. Dodržiavanie pravidiel výrazne spríjemni bežkovanie pre každého z nás Ak sa upravovanie tratí osvedčí, budeme v tom určite pokračovať a môžeme upraviť aj iné lokality. 
1. Jazdí sa v pravej stope, v prípade ak je upravených viacero stôp
2. Ak je stopa označená ako jednosmerná, dodržiava sa smer jazdy
3. Obieha sa vľavo, poprípade po strane, ktorá je na to upravená.
4. V prípade jednej obojsmernej stopy majú prednosť tí, ktorí sú rýchlejší, alebo idú z kopca. 
5. V stope sa nezastavuje, v prípade potreby sa vystupuje mimo stopu
6. Ak sa kráča pešo popri stope, využíva sa upravený okraj, ak je k dispozícii, no NIKDY sa nevstupuje do stopy bez lyží.
7. V stope sa jazdí výlučne klasickou technikou. 
8. Nepreceňujte svoje schopnosti a berte si vždy adekvátnu výbavu a telefón.

MAPA TRATE V PRÍLOHE


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka