Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Ako šiestaci k pokladu prišliVytlačiť
 

DSCN4532.JPGMáme za sebou úspešne ďalší ročník knižničnej súťaže Čítame o sto 6. Súťaž prebieha v knižnici v Kysuckom Novom Meste počas celých 10 mesiacov školského roka. Spočíva v prideľovaní bodov v oddelení literatúry pre deti a mládež. Body prideľujú vo forme pečiatok knihovníčky za návštevu knižnice a požičiavanie kníh. Zapojené sú všetky ročníky základných škôl v meste.
Tento rok celoročnú súťaž vyhrala trieda zo ZŠ Nábrežná. Šiestaci počas celého školského roka nazbierali pečiatok najviac, tak si ich knihovníčky pozvali na oficiálne ukončenie súťaže. Program pozostával zo zbierania indícií v meste a pri jeho historických pamiatkach. Pri každej z nich knihovníčka členom družstva prečítala otázku z histórie mesta. Ak odpovedali správne, bola prezradená nasledujúca zastávka. Po nazbieraní indícií sa obe družstvá stretli v záhrade za knižnicou. Pokračovaním bola knižná olympiáda: chôdza s knihou na hlave, preskakovanie cez naukladané knihy, chôdza s knihou medzi kolenami. Posledným bodom programu bolo rozlúštenie knižnej šifry. Výsledkom rozšifrovania bolo miesto ukrytia čokoládového pokladu. Najšikovnejšia dvojica ponúkla spolužiakov a zvyšok si rozdelili obaja víťazi medzi sebou.
V závere v rámci dodržania pitného režimu prebehlo malé občerstvenie a spokojní šiestaci sa s titulom najsčítanejšej triedy mohli vrátiť do školských lavíc.

J. Hrubá


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka