Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Čísla 9. a 115.Vytlačiť
 

turisti (2).JPGŠport klub turistiky KNM usporiadal okrem iných akcií v mesiaci august 2019 aj tieto zaujimavé podujatia:

Dolnokysucká  spomienková 50tka.                                                                                                
9. ročník tejto akcie sa uskutočnil v sobotu 3.8. 2019 ako spomienka na našich priateľov – turistov, ktorí už nie sú medzi nami, ale robia nám anjelov strážnych pri našich potulkách po prírode. Trasa tejto XXL túry prechádzala pohorím Javorníkov a Kysuckej vrchoviny. Štart bol ráno o 6,00 hod. zo železničnej stanice KNM smerom do Škorčia, cez Tábor do Nesluše, na Rudinskú cez Čambalov, Tarabov, potom cez Závršie, ponad Lalinok, do Považského Chlmca, Budatína, kde nás čakala prvá občerstvovačka (guľáš "U Gusta") na 27. km. Ďalej sme smerovali na Dubeň, Zástranie, pod Kučerovku, ku kaplnke nad Kotrčinou Lúčkou do Horného Vadičova ku Bizičke, kde v Pizzerii Livia nás čakala druhá občerstvovačka (chlieb s domácou oškvarkovou masťou a cibuľou). Odtiaľto smer Dolný Vadičov, Lopušné Pažite, Radoľa a KNM, kde nás čakala tretia občerstvovačka v rýchlom občerstvení Zásek na námesti (chlieb, klobása a pivo). Trasa merala 51 km s prevýšením 1 380 m. Akcie sa zúčastnili: D. Šrenkel, M. Jakubiková, Ľ. Kubánek, Ľ. Galvánek, B. Galvánek, Z. Pekarková, S. Lisková, V. Vlček, P. Virdzek, P. Gašinec, J. Janačík, E. Kučeriková, F. Žabka, J. Mikovčák a E. Kameňovský - na bicykli - 27 km. Všetkým gratulujeme k ich fantastickému výkonu a veríme, že sa opäť o rok stretneme na 10. ročníku. Už teraz pozývam aj ostatných záujemcov o pohyb po krásnych kysuckých kopcoch a dolinách na overenie si svojej fyzickej a psychickej zdatnosti.

 

115. rokov od vyhorenie Mesta  

Dňa 9.8. 2019 v piatok sa konal 19. ročník Lunochodeckého výstupu  pri príležitosti 115. výročia vyhorenia mesta. Štart bol pri pomníku vyhorenia mesta pri lávke do Budatinskej Lehoty od 17-17,30 hod. Tu v krátkosti T. Bráciník pripomenul tzv. Jeruzalemskú tragédiu vyhorenia mesta. Od pomníka účastníci postupovali cez lávku nad riekou Kysuca do Radole, okolo školy pod Vreteň a postupne severnou stranou Vretňa  serpentínami až na vrchol, kde sa pod pekným prístreškom pri kríži občerstvili a potom na vrchole sa zapísali do vrcholovej knihy. Potom postupne späť pod Vreteň na lúku, kde sa pri malom ohníku opekala slaninka, špekačky a iné dobroty. Tu sa každý účastník podpísal v zozname účastníkov pre kontrolu, či všetci zošli dole. Kým všetci zošli dole bola už tma a odtiaľto sa nám naskytol krásny výhľad na celé osvetlené mesto a okolie. Výstupu sa zúčastnilo 42 účastníkov. Každý turista dostal malé občerstvenie vďaka sponzorstvu od Pivárne u Kultána. Najmladším účastníkom bola 9-mesačná Evka Lašová a najstarším účastník bol najskôršie narodený 78 ročný O. Kubík. Trasa merala 12 km a prevýšenie 450 m. Tak, ako bolo príjemné počasie, tak bola aj príjemná nálada a celková atmosféra. Tešíme sa a pozývame na ďalší ročník výstupu aj Vás.

ŠKT KNM                                                                                                                                                                                                                     .                                                                                                                             Teodor Bráciník                                    

 

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka