Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Deň narcisovVytlačiť
 

den_narcisov (2).JPGNa Slovensku každoročne pribúda niekoľko tisíc ľudí s onkologickou diagnózou. Pre onkologických pacientov je tu Liga proti rakovine, ktorá pracuje už 29 rokov. Vďaka dobrovoľníkom (žiaci, študenti, členovia rôznych organizácií) organizuje verejno-prospešnú, finančnú zbierku v rámci celého Slovenska "Deň narcisov". Sme vďační za vyzbieranú sumu a za maximálne vynaložené úsilie, ktorej výnos je určený na podporu v rôznych formátoch.  
Som hrdá, že aj Okresná organizácia ÚŽS v Kysuckom Novom Meste sa každoročne do verejno-prospešnej finančnej zbierky organizačne zapája vďaka obyvateľom mesta a obcí, žiakom MŠ, ZŠ, študentom SŠ, ktorí potom obdržia Ďakovný list s uvedenou vyzbieranou sumou.
Na stránke Liga proti rakovine bola podaná predbežná informácia o vyzbieranej čiastke:  Bratislava viac ako 223 0000 € a  Košice viac ako  66  000 €. Postupne na stránke a v tlači budú zverejnené aj ďalšie kraje, okresy a ako bude použitý peňažný výnos zo Dňa narcisov.
Liga proti rakovine, KO ÚŽS Žilina a OO ÚŽS Kysucké Nové Mesto ďakujú všetkým dobrovoľníkom a partnerom, ktorí si pripli narcis a prispeli finančnou čiastkou niekomu, kto zápasí s rakovinou. Slovensko aj teraz ukázalo, že sa dokáže spojiť pre dobrú vec, a tak spoločne vyjadriť spolupatričnosť v tento výnimočný deň na podporu onkologických pacientov.
Ďakujeme.  

Zdenka Stuchlíková, predsedníčka OO ÚŽS Kysucké Nové Mesto


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka