Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Deň Zeme v Materskej škole na Ulici 9. mája Vytlačiť
 

den_zeme_ms (5).JPGDeti materskej školy 9. mája sa aktívne zapojili do projektu vyhláseného mestom pri príležitosti Dňa Zeme „Čisté mesto“. Veku primerane od tých najmenších vyzbierali odpadky a vyčistili nielen školský areál, ale aj jeho okolie. Staršie deti detským záhradným náradím vyhrabali a poodvážali na malých fúrikoch suché, z jesene zabudnuté lístie zpopod stromov, pozametali betónové plochy. Táto práca, pri ktorej sa cítili veľmi dôležito a „dospelácky“ ich veľmi bavila. Vyzbieraný odpad potriedili do kontajnerov príslušnej farby, ktoré pracovníci údržby mesta následne odviezli. Deti 8. triedy pomáhali pri vysádzaní kvetov muškátov do válovcov a kvetináčov. Plnili tým ciele pestovateľského krúžku a pričinili sa o to, aby prostredie, v ktorom sa denne pohybujeme bolo estetické a krásne. Po skončení prác sa deti zahrali na vyčistenom dvore rôzne kruhové hry a odmenou im boli hlavne nové preliezačky, ktoré boli práve v tento deň sfunkčnené.  
Vedomosti o prírode a o dôležitosti jej ochrany si deti najstaršej vekovej kategórie rozšírili deň predtým na besede s lesným pedagógom Ing. Jánom Vojtekom. Priblížil deťom zaujímavou formou tému ako sa starajú lesníci o les od jeho výsadby po výrub. 
Aktívnym zapájaním aj tých najmenších detí do takýchto aktivít kladieme základy kladného vzťahu k životnému prostrediu a prírode.

Za kolektív MŠ V. Trúchla, koordinátor environmentálnej výchovy

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka