Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Flauty, trúbky, saxofóny...Vytlačiť
 

dychova_prehliadka (4).jpgMarcová interpretačná prehliadka v hre na dychové nástroje každoročne znamená pre žiakov Základnej umeleckej školy v Kysuckom Novom Meste, aby ešte viac ako obvykle usilovne nacvičovali svoje skladby, trénovali techniku hry, dynamiku...
V deň prehliadky sa pedagógovia deťom už od rána ochotne venovali a pomáhali im prekonať trému. Hlavne tým najmenším, žiakom prípravného štúdia, medzi ktorých patrí i Evka Bílešová, Mattias Moravčík, Jakub Rotter či Ivanka Urbaníková. Aj keď sa celé dopoludnie nieslo v priateľskom duchu, zodpovednosť za svoje vystúpenie pociťoval snáď každý z takmer štyridsiatich účinkujúcich. „Predtým, ako sa prehliadka začala, som vôbec nemal trému. Prišla až vtedy, keď som stál na javisku,“ povedal žiak 4. roč. 2. stupňa Peter Súkeník.
Mohli sme si vypočuť rôznorodý repertoár od ľudových piesní, cez populárne melódie až po klasiku predovšetkým v podaní fláut, ale zastúpenie mali i plechové dychové nástroje či saxofóny. „Som rada, že sa táto prehliadka koná každý rok. Vždy vidieť, že žiaci sa svojim nástrojom skutočne venujú a vďaka tomu sa viac a viac zlepšujú,“ vyjadrila svoj postoj žiačka Nina K. Backová, ktorá už niekoľko rokov svoju dušu vkladá do zobcovej flauty.
Na záver si každý účinkujúci prevzal pamätný list ako spomienku na tohtoročnú prehliadku. Pedagóg Štefan Zábojník, Dis. art., vedúci oddelenia dychových a bicích nástrojov po skončení skonštatoval, že považuje tento ročník za veľmi úspešný a žiaci preukázali vysokú umeleckú úroveň pri interpretácii skladieb.

Alexandra Ďurišová, žiačka LDO ZUŠ

 

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka