Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať

Hádzanári KNM úspešní v ČadciVytlačiť

MŠK Kysucké Nové Mesto – HK Kúpele Bojnice A 19:12 (10:5). Zostava na oba zápasy: hadzana (1).jpgGabriel Kaňuk, Jakub Janec  - Marek Goliáš, Juraj Bosý, Šimon Čuraj, Tadeáš Kubala, Dávid Kopas, Matej Pirník, Andreas Tóth, Matúš Trúchly, Karol  Vlček, Michal Máca, tréner Branislav Podolák, vedúci družstva: Pavol Kubala

V uplynulý víkend nastúpili na súťažné zápasy z tímov Hádzanárskeho oddielu MŠK Kysucké Nové Mesto iba mladší žiaci. Na svoje dva zápasy proti družstvám HK Kúpele Bojnice A a B nastúpili na novom mieste na mape chlapčenskej žiackej hádzanej, v susednej Čadci v nedeľu 30.9. A počínali si výborne. S bojnickým „áčkom“ si vybojovali cenné víťazstvo v pomere 19:12. Až do polčasu to bol vyrovnaný zápas, aj keď rezultát svietiaci počas prestávky na tabuli 10:5 v náš prospech tomu veľmi nenapovedal. V druhom polčase už naši mladíci kontrolovali hru a víťazstvo v pomere 19:12 si s prehľadom ustrážili.

MŠK Kysucké Nové Mesto – HK Kúpele Bojnice B 19:5 (11:3)

Ako už bolo spomenuté, v druhom zápase sa stretli hráči MŠK s bojnickým „béčkom“. Od úvodnej sirény bolo jasné, kto je v tomto zápase pánom na palubovke a náskok v náš prospech potešiteľne narastal. Polčasový výsledok 11:3 nenechával nikoho na pochybách, že Bojničania si domov neodvezú ani bod a všetky štyri zostanú doma na Kysuciach. V druhom polčase si už naši mladíci postupne zvyšovali náskok a keďže súperovi dovolili streliť len 2 góly, pripísali si konečné víťazstvo 19:5.
Sezónu majú tímy mladších i starších žiakov rozbehnutú sľubne, keď ešte ani jedni nepocítili trpkosť prehry. To nám umožňuje reálne uvažovať o účasti v spoločnej Česko-slovensko-poľskej lige v oboch kategóriách, ktorá sa bude hrať počas zimnej ligovej prestávky a postúpia do nej dva najlepšie celky ligovej súťaže Majstrovstvá Trenčianskeho a Žilinského kraja. Najbližší víkend majú naši mladíci voľno a v termíne 13. alebo 14. 10. si obe družstva zmerajú sily s rovesníkmi zo Šale v rámci druhej ligovej súťaže – Považskej ligy.