Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať

Jozef Nevedel majstrom Slovenska na 10 kmVytlačiť

beh (3).jpgV sobotu 30. marca sa členovia Atletického klubu MŠK KNM zúčastnili majstrovstiev Slovenska v cestnom behu na 10 km. Preteky sa konali v Strážskom v rámci 14. ročníka Laboreckej desiatky a atléti obsadili obe juniorské kategórie. Najväčší úspech dosiahol Jozef Nevedel. Hneď po štarte bežal vpredu, spomedzi juniorov s ním držal krok do 4 km jeho najväčší súper V. Čerep (TJ Obal servis Košice). Jozef sa mu postupne vzďaľoval a do cieľa dobehol v čase 34:34,5 (nový osobný rekord o viac ako minútu) ako víťaz juniorov s vyše 20 sekundovým náskokom pred V. Čerepom. Veľmi dobre bežali aj ďalší dvaja naši pretekári Alex Nevedel a Pavol Baroňák. Alex dobehol v osobnom rekorde 40:05,8 siedmy, Pavol dobehol ôsmy. V súťaži družstiev obsadili druhé miesto za TJ Obal servis Košice. Medzi juniorkami v behu na 10 km mala premiéru Lucka Ondrušková. Lucka podala výborný výkon, v čase 42:12 dobehla druhá. Bežcom blahoželáme a držíme im palce na najbližších podujatiach, ktoré sa konajú práve v našom meste: 14. apríla Kysucká desiatka, 27. apríla majstrovstvá Slovenskej republiky na 10 000 m.