Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať

Kysučania zatiaľ na víťaznej vlneVytlačiť

hadzana2.jpgĎalším hracím dňom hráčov Hádzanárskeho oddielu Mestského športového klubu Kysucké Nové Mesto bola sobota 28. septembra. V akcii boli mladší žiaci a dorastenci. Oba celky vyrazili na palubovky súperov.
Mladší žiaci necestovali ďaleko, keď sa predstavili v dvoch stretnutiach na úplne novom mieste na hádzanárskej mape Slovenska – u nováčika krajskej ligy SMF HK Žilina, ktorá bude hrávať svoje zápasy v športovej hale na Hájiku. Tu sa im ako prvý súper postavil martinský MHáK. Zápas nemal dynamiku, bol poznačený množstvom nepresností, za všetko hovorí hluchá pasáž od 5. do 15. minúty, keď ani jedno družstvo nedokázalo skórovať. V každom z polčasov padlo zhodne po 7 gólov a zhodne dali naši hráči po 5 a súperovi po 2. To v konečnom zúčtovaní znamenalo, že naši hádzanári vydreli 2 body proti nepríjemnému súperovi.
Druhý zápas odohrali naši mladíci proti domácim. Tu sa už prejavila kvalita nášho skúsenejšieho celku, ktorý v stretnutí jasne dominoval a to tak výrazne, že si náš brankár do polčasu podržal čisté konto. V druhom náš súper dokázal streliť 2 góly, naši ich však v zápase nastrieľali o dvadsať viac.
Dorastenci cestovali do Trnavy, kde ich očakával domáci klub HBC. Kysuckí mládenci začali bez rešpektu a okamžite ovládli hru, keď dominovali vo všetkých herných činnostiach. V polovici 5. minúty sme vyhrávali už 4:0. Potom však prišla hluchá časť hry, keď sme viac ako 8 minút nedokázali skórovať. Šancí bolo neúrekom, no chalanov zradila strelecká muška. Našťastie náš súper nedokázal tento fakt zúročiť a počas uvedeného časového úseku skóroval iba raz. Po spomínanej pasáži sa už chalani „zastrieľali“ a skóre začalo narastať. Do polčasovej sirény chalani nasúkali súperovi 18 gólov, ten sa zmohol iba na tri. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, aj keď Trnavčania sa už rozstrieľali a do siete trafili 11-krát, naši boli ešte o 10 streleckých pokusov úspešnejší. Naši napokon zvíťazili o 25 gólov!

Výsledky a zostavy:

Mladší žiaci, krajská liga:
MHáK Martin – MŠK KNM 4:10 (2:5)
SMF HK Žilina – MŠK KNM 2:22 (0:11)
Zostava: Adam Lulek – Jakub Nemec, Filip Ďurana, Branislav Sucháň, Tobias Dupkala, Tomáš Králik, Patrik Vavro, Šimon Truchlík, Matúš Truchlík, Tomáš Grísa, Michal Máca, Karol Vlček. Tréner a ZVD: Branislav Podolák.

Dorastenci, 2. liga dorastu:
HBC Trnava – MŠK KNM 14:39 (3:18)
Zostava: Jakub Mindek – Michal Jačmeník, Branislav Bosý, Lukáš Šmehyl, Martin Piňák, Enrico Fanizzi, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Juraj Pavlusík. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík.

Ďalší program:
Na budúci víkend budú mať všetky celky voľno. Do súťažného „kolotoča“ nastúpia v nedeľu 13. októbra, keď sa pred domácim publikom predstavia mladší i starší žiaci a aj dorastenci. O 10:00 odohrajú mladší žiaci zápas proti HK Kúpele Bojnice, o hodinu neskôr si to rozdajú s rovnakým súperom i starší žiaci. Vyvrcholením druhého hádzanárskeho dňa v KNM v tejto sezóne bude zápas dorastu proti celku TJ Strojár Malacky o 13:30.