Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať

Mladší žiaci HO MŠK KNM vicemajstramiVytlačiť

002.jpgUplynulý týždeň priniesol hádzanárom MŠK KNM vyriešenie jednej tajničky. Napriek tomu, že družstvo mladších žiakov nenastúpilo k žiadnemu zápasu, vývoj na súperových ihriskách im v predstihu definitívne zabezpečil druhé miesto v dlhodobej ligovej súťaží Majstovstvá Trnčianskeho a Žilinského kraja (MTŽK) a zároveň titul vicemajstrov. Chlapcom touto cestou gratulujeme, a prajeme odohranie zvyšných zápasov bez zranení. 2. miesto im zároveň zaručuje účasť na Majstrovstvách Slovenska v tejto kategórii, ktoré sa budú konať 14.-16. júna v Michalovciach.
Poriadne rušný týždeň mali starší žiaci. V stredu vycestovali do Prievidze, kde sa stretli s A aj B tímom MŠK Považská Bystrica. Ako prvý sa odohral zápas proti „áčku“, ktoré bolo až do tohto stretnutia lídrom tabuľky s náskokom jedného bodu, naše družstvo malo jeden zápas k dobru. Keďže my sme nastúpili v plnej zostave a súperovi chýbal len jeden hráč základu, očakával sa vyrovnaný zápas a aj určité vyvrcholenie súťaže. Všetko však bolo inak. Už v úvodných minútach si náš tím vybojoval dvojgólový náskok, ktorý zdarne udržiaval až do 12. minúty, kedy ho zvýšil na 3 góly. V tejto fáze viacerými oku lahodiacimi zákrokmi podržal družstvo náš brankár, z následných protiútokov naši hráči trestali. Náskok sa postupne zvyšoval a v polčase bol rozdiel už sedemgólový. V podobnom duchu sa odohrával i celý druhý polčas, keď mladí Kysučania svoj náskok ešte zveľadili a nakoniec vyhrali o 14 gólov! Pred zápasom sme verili vo výhru, no takúto „demontáž“ nášho najväčšieho rivala sme neočakávali.
Druhý zápas hracieho dňa postavil našim hráčom do cesty považskobystrické „béčko“. V ňom sa chlapci pomerne rýchlo ujali vedenia 4:0 a zdalo sa byť o osude zápasu rozhodnuté. Po tomto momente sa tempo hry spomalilo, súper dal niekoľko gólov a našim chlapcom sa prestala dariť hra. K ničomu dramatickému však nedošlo a po našom oddychovom čase už náskok iba narastal. Kysuckí mladíci nakoniec zvíťazili o 16 gólov.

S navlas rovnakými súpermi sme sa stretli i o 3 dni v športovej hale Spojenej školy v Martine. Očakávali sme, že náš súper z považskobystrického áčka ešte zabojuje a nedopustí podobný priebeh zápasu, ako bol ten v Prievidzi. Už po príchode do haly sme však zistili, že Bystričania rezignovali a na zápasy nepricestovali až 4 hráči základnej zostavy. Je to pre priebeh zápasu škoda, no našich mládencov to vôbec nezaujímalo a súperovi uštedrili krutú prehru o 19 gólov. V zápase zaujali dva momenty a síce, že prvý gól sme dostali až za stavu 6:0 v náš prospech a záverečný gól nášho tímu, ktorý dal náš brankár strelou cez celé ihrisko v poslednej sekunde zápasu.
Napodiv, oveľa dramatickejšie sa vyvíjal zápas proti MŠK Považská Bystrica B. Naši hádzanári uspokojení prvým víťazstvom začali zápas zle. Síce vyhrávali, ale súper sa držal v zápase zubami – nechtami. Nedovolil nášmu tímu vypracovať si rozhodujúci náskok. V tomto momente si zobral náš tréner oddychový čas. Po dôraznom dohovore mládenci zabrali a do polčasu si vybudovali šesťgólové vedenie. V druhom polčase už bola hra pod našou kontrolou a náskok postupne narastal. Nakoniec sme zvíťazili o 15 gólov.
Zápasmi tohto týždňa starší žiaci urobili významný krok k tomu, aby sa po prvýkrát stali majstrami Trenčianskeho a Žilinského kraja. Zostáva nám odohrať 3 zápasy. Od nášho prenasledovateľa Považskej Bystrice A, ktorý mimochodom v sobotu prehral aj druhý zápas s MHák Martin sme sa odpútali v tabuľke na 5 bodov a máme i zápas k dobru.

Výsledky a zostavy:
Streda, 1.mája, Športová hala Prievidza
MŠK KNM – MŠK Považská Bystrica A 42:28 (20:13)
MŠK KNM – MŠK Považská Bystrica B 28:12 (16:5)

Timotej Lulek, Jakub Janec – Šimon Čuraj, Matúš Cetera, Martin Javorík, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Martin Piňák, Enrico Fanizzi, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík

Sobota, 4. mája, Športová hala Spojenej školy Martin
MŠK KNM – MŠK Považská Bystrica A 36:17 (16:11)
MŠK KNM – MŠK Považská Bystrica B 26:11 (12:6)

Timotej Lulek – Šimon Čuraj, Martin Javorík, Gabriel Kaňuk, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Enrico Fanizzi, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, ZVD: Mário Janík

Najbližší program: V piatok sa 10. mája odohrajú svoje posledné zápasy krajskej ligovej súťaže mladší žiaci. V Mestskej športovej hale v Čadci nastúpia proti MŠK Považská Bystrica A a MŠK Považská Bystrica B. Hlavne prvý zápas môže priniesť peknú hádzanú, keďže sa stretnú už istí majster s vicemajstrom.

Starší žiaci nastúpia v Mestskej športovej hale v KNM v sobotu 11. mája dopoludnia a privítajú HK Kúpele Bojnice a THA Martin. Posledný zápas v rámci MTŽK dohrajú zápasom s MHáK Martin až v utorok 21. mája.