Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Nový stacionárny bicykel v Dennom centre Klub 75Vytlačiť
 

IMG_0377.JPGV Dennom centre Klub 75 v Kysuckom Novom Meste už 9 rokov realizuje svoju plánovanú i spontánnu činnosť komunita seniorov, občanov s ťažkým zdravotným postihnutím alebo s nepriaznivým zdravotným stavom, je to miesto, kde sa radi stretávajú rodičia so svojimi deťmi, alebo starí rodičia s vnukzsk1.jpgmi a vnučkami. Už viac rokov sú v tejto komunite dôležitou témou rôznorodé pohybové aktivity. Členovia Denného centra Klub 75 sa aktívne zúčastňujú na ponúkaných pohybových činnostiach, plne si uvedomujú, že najdôležitejšie je fyzickú i psychickú kondíciu udržiavať aktivitou, nech je akákoľvek.
Mesto Kysucké Nové Mesto sa plne stotožňuje s trendmi v sociálnych službách, a tak využilo príležitosť získať finančný zdroj z dotačného systému Žilinského samosprávneho kraja, reagovaním na podprogramovú výzvu: Aktívny človek = aktívna spoločnosť. Mesto Kysucké Nové Mesto získalo finančnú dotáciu na podporovanú činnosť od Žilinského samosprávneho kraja vo výške 500 € na nákup stacionárneho bicykla. Spolufinancovanie Mesta Kysucké Nové Mesto pre nákup stacionárneho bicykla pre podporu aktívnej pohybovej stimulácie členov Denného centra Klub 75 je vo výške 649 €.
Keď sa vonku ochladilo a počasie nám už nedopraje praktizovať vonkajšie aktivity, vhodnou náhradou je zakúpený stacionárny bicykel, na ktorom dokážeme cvičiť aj v pohodlí budovy Klubu 75. Stačí 10 minút denne a kolená aj kĺby budú nadšené. Je to vynikajúca prevencia osteoporózy a tréning pre pľúca, cievy a srdiečko. Zároveň sa pri cvičení na ňom nemusíme báť pádu či úrazov, ktoré by sme mohli utrpieť počas jazdy na klasickom bicykli. Vychutnáme si hladkú jazdu pri budovaní svojej sily, zlepšenie svojej kondície.
Hovorí sa, že v zdravom tele, zdravý duch. A zdravé telo si možno udržať práve vďaka aktivite a činnosti. Byť aktívny každom veku sa oplatí. Pohyb, ako súčasť každodenného života, vedie ku kvalitnejšiemu, aktívnejšiemu, plnohodnotnejšiemu životu. Po zoznámení sa so stacionárnym bicyklom veríme, že sa stane obľúbeným kamarátom pri cvičení v Dennom centre Klub 75.

PhDr. Lenka Taranová


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka