Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Opekačka na Deň otcovVytlačiť
 

den_otcov (5).jpgOcko, keď Tvoja ruka pohladí mi vlásky, tvrdá bude od roboty, ale mäkká od lásky...
Nič nie je také cenné, ako keď majú deti s otcom pekný priateľský vzťah, krásne spoločné spomienky a zážitky. A to nám dokázali 13.júna 2019 ockovia spoločne so svojimi deťmi z Materskej školy Komenského v Kysuckom Novom Meste na „veľkej opekačke“ pri príležitosti Dňa otcov. Tento skvelý deň sa uskutočnil v priestoroch záhrady Klubu 75 na ulici Belanského.
S napätím sme sledovali počasie a dúfali, že nám dážď, či búrka neprekazí akciu. Horúce slnečné lúče nám dávali nádej, že opekačka sa uskutoční. Do  vyzdobenej  záhrady „fúzatými“ girlandami, srdiečkami a farebnými balónmi postupne prichádzali rodičia s deťmi. Pani učiteľky ich vítali nielen milým slovom, ale i darčekom a sladkou odmenou. Ockovia pripravili drevo na ohnisko a mohlo sa opekať. Kto chcel, mohol si pochutiť na špekáčikoch či vypečenej slaninke. Tú pravú opekačkovú náladu pomáhala navodiť veselá hudba a dym z ohňa. Do chrumkava upečená slaninka a klobásky iste všetkým chutili, o čom svedčila rýchlosť, akou mizli zo stola. V každom kútiku záhrady bolo veľmi rušno a všade sa niečo dialo. Hral sa stolný tenis, hádzalo loptičkami na cieľ, preliezalo tunelom, kopalo do lopty a hralo na heligónke. Deti sa dosýta vybehali a zahrali, všade vládla skvelá nálada. Azda každý si niečo z bohatej ponuky opekačky vybral.
Hlavným cieľom bolo prežiť dané popoludnie v kruhu rodiny a snažiť sa vzbudiť v deťoch príjemný pocit v spoločnosti svojej rodiny, upevniť rodinné vzťahy. Pripraviť deň venovaný len ockom, deň plný pohody a zábavy. 

Ďakujeme Mestu Kysucké Nové Mesto za poskytnutie priestorov Klubu 75, študentovi ZUŠ za hru na heligónke, pani kuchárke za skvele upečený koláč, učiteľkám za zabezpečenie dreva na opekanie a všetkým zamestnancom školy, ktorí sa podieľali na príprave podujatia.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia.
                                                                                                                                                Kolektív MŠ

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka