Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Redizajn knižnice vďaka podpore FPUVytlačiť
 

FPU_logo1_modre.jpgPriestory knižníc si zaslúžia veľkú pozornosť, lebo vypovedajú o stave modernej a vzdelanej spoločnosti. Dôležitými faktormi priestoru knižnice sú funkčnosť, flexibilita, estetika a atmosféra. Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto bola doteraz zariadená vo výpožičnom oddelení starším sektorovým nábytkom s nízkou nosnosťou políc, ktoré sa prehýbali a bol neestetický, nevyhovujúci. Nevyhovujúce bolo aj osvetlenie priestorov, na ktoré sa sťažovali i samotní čitatelia. Veď práve výpožičné oddelenie je prvý priestor, s ktorým sa stretáva čitateľ a mal by to byť reprezentatívny priestor. Preto sme sa v roku 2018 rozhodli podať na Fond na podporu umenia žiadosť o poskytnutie dotácie na projekt Redizajn Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto I. Podarilo sa nám ho zrealizovať a súčasné priestory oddelenia sú elegantne ladené, miestnosť je vzdušná a príjemná so zaujímavými svietidlami, ktoré priestoru dávajú dôležitosť. Nový interiérový nábytok je estetický a najmä funkčný, vyhovuje súčasným požiadavkám používateľov a pracovníkov. Bodkou pri tomto projekte bolo zakúpenie tlačiarne na tlač výstupov z čitateľského konta a dizajnových doplnkov a inštalácia nových nápisov na regáloch či oddeleniach.

Redizajn Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto I. je prvou etapou väčšieho zámeru, ktorého cieľom je skvalitniť interiérové vybavenie celej knižnice podľa vizualizácie architektky. Už dnes sa môžeme pochváliť, že FPU nám schválilo druhú etapu projektu, kedy budeme meniť interiérové zariadenie v čitárni a osvetlenie v čitárni a oddeleniach výpožičiek pre dospelých.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia sumou 10.000 €. Celkové náklady na projekt predstavovali sumu 11 533 €.


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka