Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať

Starší žiaci s plným bodovým ziskomVytlačiť

hadzana_starsi_ziaci (1).jpgPrvý poprázdninový týždeň sa niesol v HO MŠK Kysucké Nové Mesto už v zápasovom tempe. Svoju ligovú súťaž začali starší žiaci, tí pokračovali v nabitom programe turnajom a prípravné zápasy odohral i nový celok – tím dorastencov.
Ako prví začali svoju ligovú súťaž starší žiaci, ktorí v rámci Majstrovstiev Trenčianskeho a Žilinského kraja vycestovali v sobotu do Považskej Bystrice, kde ich čakali domáce „áčko“ i „béčko“. Prvý zápas odohrali Kysučania proti kvalitnejšiemu A-tímu. Aj keď výsledkový rezultát tomu nenapovedá, naši hráči sa na víťazstvo poriadne nadreli, keď takmer počas celého prvého polčasu prehrávali. V druhom polčase sa však hra našich výrazne zlepšila a zápas „dokormidlovali“ do víťazného konca. Ak niekto očakával jednoznačný priebeh v zápase proti B-tímu Považskej Bystrice, bol na omyle. Nervózny úvod zápasu poznačilo množstvo nepresností a tak ešte v 9. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 0:0! Od tohto momentu však naši hráči konečne začali premieňať šance a zápas zaslúžene vyhrali.
Starší žiaci mali nabitý víkend, keď po sobotňajších majstrovských zápasoch zohrali v nedeľu ešte turnaj v moravskej Kopřivnici. Tu absolvovali tri mimoriadne ťažké zápasy, z ktorých prehrali dva a v jednom prípade zvíťazili. Je nutné poznamenať, že všetky zápasy sa skončili pomerne tesnými výsledkami. V konečnom zúčtovaní obsadili naši mládenci skvelé 3. miesto. Ako najlepší hráč nášho tímu bol vyhodnotený Gabriel Kaňuk.
Ako už bolo spomenuté, svoje prvé zápasy má za sebou i náš dorast. Zatiaľ šlo len o prípravné stretnutia za účelom zohrania sa. V utorok sme odohrali svoj historicky prvý zápas v ére obnoveného dorastu proti starším dorastencom MHáK Martin. V tomto stretnutí sa prejavila ešte nezohranosť našich chlapcov, ktorí doteraz pôsobili až v troch rôznych tímoch, navyše súper nastúpil s celkom staršieho dorastu, v našom mužstve sú dorastenci starší i mladší. Tieto fakty sa podpísali pod nie celkom lichotivý koncový rezultát zápasu, no cieľom našich trénerov nebola výhra, ale hlavne zisk zápasovej praxe.
Druhý prípravný zápas odohrali dorastenci v sobotu proti mladšiemu dorastu Považskej Bystrice. Tu už bolo vidieť, že „chémia“ začína medzi nimi fungovať a mnohé herné prvky sa zlepšili. Aj keď duel nakoniec naši prehrali o 2 góly, je vidieť, že tento nováčik v slovenskej hádzanej robí pokroky a postupne sa zlepšuje.