Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Turnaj Boccia v Dolnom KubíneVytlačiť
 

Tbocca (1).jpgradičného turnaja Boccia v Dolnom Kubíne sa zúčastnili aj prijímatelia sociálnej služby z CSS Kamence na Litovelskej ulici v Kysuckom Novom Meste.
Boccia, je šport určený nielen pre telesne postihnutých športovcov, ale s chuťou si ho zahrajú aj zdraví športovci. Od roku 1984 je zaradený medzi paralympijské disciplíny. V súčasnosti sa Boccia hráva vo viac ako 50 krajinách sveta.
Boccia sa hráva v interiéri na rovnom a hladkom povrchu. Každý hráč má k dispozícii 6 lôpt, ktoré sú vyrobené z kože naplnené pieskom. Jeden tím má červené lopty, druhý modré. Úlohou každého hráča je dostať svoje lopty bližšie k hlavnej lopte bielej farby, ktorá sa volá "jack".
Za účasti 29 družstiev zo zariadení v správe ŽSK sa po celodennom súťažení do finále prebojovali domáci chlapci z CSS Prameň a dievčatá z CSS Tau Turie. Pevnejšie nervy vo finále mali dievčatá z CSS Tau Turie. Naši chlapci majú menšie skúsenosti z hry, ktorú hrávajú len príležitostne, preto skončili až v tretej desiatke súťažiach.
Celý deň vládla zdravá súťaživosť, možnosť zvíťaziť nad priateľom, ktorého pravidelne stretáva na turnajoch, motivovala všetkých  športovcov.

Mgr. Ladislav Feiler, soc. pracovník

 

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka