Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Úspešní šachisti zo ZŠ Clementisova KNM, Lucia Ševčíková Majsterka Európy v RAPID šachu Vytlačiť
 

sach (5).jpgV dňoch  22.6. – 23.6.2019  sa v rámci šachového festivalu CHESSFEST v Ružomberku uskutočnili Majstrovstvá Európy v šachu mládeže – kategórie do 8 rokov, 10, 12, 14 a 16 rokov. Celkovo sa 259 šachistov z 8 krajín vystriedalo za šachovnicami v turnajoch v RAPID a BLITZ šachu. Najdlhšiu cestu na šampionát mali hráči z Ruska. Majsterkou Európy v RAPID šachu v kategórii dievčat do 14 rokov sa stala Lucia Ševčíková /7.B/. 
Rapid šach mal tempo hry 15 minút + 10 sekúnd na ťah. Chlapci a dievčatá hrali v jednotlivých kategóriách spoločné turnaje a vyhodnotení boli osobitne chlapci a dievčatá. V kategórii chlapcov do 14 rokov zvíťazil Bohdan Lozynskij z Ukrajiny. 
Lucii Ševčíkovej sa darilo aj v BLITZ šachu a v kategŕii dievčat do 16 rokov získala bronzovú medailu. BLITZ šach sa hral s tempom hry 3 minúty + 2 sekundy na ťah. Do 16 rokov v kategórii BLITZ si zlato odnáša do Poľska Marek Pniaczek a najlepším dievčaťom do 16 rokov bola maďarská reprezentantka Evelin Rozsa Majoros. 
Majstrovstiev Európy v RAPID šachu sa zúčastnili aj ďalší žiaci ZŠ Clementisova KNM: Lukáš Blaško /6.A/, Lucia Hlaučová /3.B/ a Ondrej Ševčík /2.C/. Na majstrovstvách výborne reprezentovali naše mesto a získali cenné skúsenosti do budúcnosti. 
Lucii Ševčíkovej sa darilo aj na Majstrovstvách SR v RAPID šachu medzi dospelými, ktoré sa konali 15.6.2019 v Topoľčanoch. Majstrami Slovenska v RAPID šachu sa stali Viktor Gažík v kategórii mužov a Lucia Ševčíková v kategórii žien.
V dňoch 24.5.-26.5.2019 sa v rámci podujatia Chessfest Ružomberok 2019 hrali Majstrovstvá Slovenska mládeže v rapide družstiev starších žiakov, družstiev mladších žiakov a mládeže jednotlivcov. Hralo sa v športovej hale Koniareň v Ružomberku.

Kysucké Nové Mesto reprezentovalo 8 žiakov zo ZŠ Clementisova KNM:
Lukáš Blaško, Michal Cibulka /obaja 6.A/, Damián Ďurana /5.C/, Lucia Ševčíková /7.B/, Stanislav Slivoň /8.A/, Lucia Hlaučová /3.B/, Ondrej Ševčík /2.C/ a Ľubomíra Olexová /5.B/.
V prvej desiatke sa umiestnili: Lucia Ševčíková – 2. miesto a Lucia Hlaučová – 9. miesto.

Mgr. Ľubomír Ševčík


 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka