Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať

Víťazná séria hádzanárov prerušenáVytlačiť

hadzanari.jpgMajstrovstvá Trenčianskeho a Žilinského kraja – mladší žiaci, Mestská športová hala – 16. novembra 2018. HO MŠK Kysucké Nové Mesto – THA Martin 21:18 (10:8). Zostava HO MŠK: Gabriel Kaňuk, Adam Lulek – Šimon Čuraj, Andreas Tóth, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Marek Goliáš, Dávid Kopas, Matúš Truchlík, Michal Máca, Karol Vlček, Matej Pirník. Tréner: Branislav Podolák, vedúci družstva: Miloš Hartel.

Hádzanári MŠK nastupovali do posledného stretnutia jesennej časti súťaže ako favoriti. Túto pozíciu síce víťazstvom potvrdili, ale na tri body sa neskutočne nadreli. Húževnatý súper vzdoroval a aj keď Kysučania s výnimkou úvodu celý zápas viedli, nedokázali si zabezpečiť rozhodujúci náskok. Hráči Martina využili každú príležitosť na zníženie skóre a svoje nádeje na dobrý výsledok živili až do poslednej štvrtiny druhého polčasu. Vtedy hráči MŠK za stavu 15:14 dokázali streliť súperovi v priebehu 16. až 18. minúty 4 góly v sérii a definitívne strhli víťazstvo na svoju stranu.

Majstrovstvá Trenčianskeho a Žilinského kraja – starší žiaci, Športová hala MŠK Považská Bystrica – MŠK Považská Bystrica A – HO MŠK Kysucké Nové Mesto 29:24 (17:16). Zostava MŠK: Timotej Lulek, Jakub Janec – Gabriel Kaňuk, Martin Javorík, Matej Švanda, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Martin Piňák, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, vedúci družstva: Mário Janík.

Prvý zápas hracieho dňa mal byť vrcholom jesennej časti súťaže, keď sa v ňom stretli dvaja adepti na majstrovský titul. Tabuľkovo boli na tom lepšie hráči KNM, ktorí získali v doterajšom priebehu o 1 bod viac. Bohužiaľ hráči Považskej Bystrice naše mužstvo pripravili o neporaziteľnosť aj o prvú priečku v tabuľke. Hádzanári HO MŠK KNM doplatili najmä na úvody polčasov. V prvom si nechali súpera odskočiť o tri góly, keď začali veľmi ustráchane, akoby im zodpovednosť zväzovala ruky i nohy. Po oddychovom čase trénera začali plniť jeho pokyny a stratu postupne vyrovnali, ba v 12. minúte sa ujali vedenia o 2 góly. Toto vedenie si udržiavali do 17. minúty, keď  vlastnými chybami nechali súpera streliť 4 góly v sérii, čím naopak získala Považská Bystrica dvojgólový náskok. Naši chlapci však nezložili zbrane a o výsledok ďalej urputne bojovali. Po polčase náš súper vyhrával iba o gól, ba na začiatku druhého polčasu bolo vyrovnané. Doťahovanie súpera stálo našich obrovské kvantum síl, čo sa prejavilo vzápätí. Po vyrovnávajúcom góle prišla katastrofálna šesťminútovka, v ktorej Kysučania chybami v útočnom pásme stratili kontakt so súperom, a ten odskočil na 5 gólov. Toto bol zlomový moment zápasu. Naši hráči už museli riskovať a súper iba vyčkával na chyby, ktoré tvrdo trestal. V 48. minúte bol jeho náskok 28:20 už skutočne zdrvujúci. Kysuckí mladíci ešte s vypätím posledných síl zabojovali a skorigovali výsledok na rozdiel 5 gólov. V hodnotení zápasu však netreba šetriť superlatívmi. Oba tímy ponúkli oku lahodiacu hru, ktorú by si nestranný pozorovateľ musel vychutnať a zápas sa s určitosťou stal jedným z vrcholov sezóny.

MŠK Považská Bystrica B – HO MŠK Kysucké Nové Mesto 11:26 (7:12). Zostava MŠK: Timotej Lulek, Jakub Janec – Gabriel Kaňuk, Martin Javorík, Matej Švanda, Juraj Bosý, Tadeáš Kubala, Martin Piňák, Juraj Jánošík, Lukáš Vavro, Adam Ďurana, Benjamín Beláček. Tréner: Michal Tomasta, vedúci družstva: Mário Janík.

V druhom zápase si mohli hádzanári HO MŠK KNM „napraviť chuť“ proti kolegom nášho premožiteľa považskobystrickému „béčku“. V úvode bolo na našich hráčoch bádať únavu z ťažkého prvého stretnutia a tak až do 10. minúty bol stav vyrovnaný.  Potom sa však už začala prejavovať kvalita a náskok v náš prospech postupne narastal. Chlapci nepripustili prekvapenie na svoj úkor a povinným víťazstvom si upevnili druhú priečku v tabuľke, keď na lídra strácajú jeden bod.

V sobotu 24. novembra nastúpia hráči HO MŠK KNM v stretnutí Považskej ligy proti HK Agro Topoľčany. Mladší žiaci odohrajú svoj duel od 10:00, starší žiaci nastúpia o hodinu neskôr. Nabitý víkend bude pokračovať v nedeľu, keď oba tímy vycestujú do Karvinej v ČR, kde odohrajú turnaj troch miest, ktorého sa zúčastnia okrem nás aj družstva HC Baník Karviná (ČR) a MKS Ustroń (Poľsko).