Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám Vytlačiť
 

prevencia_kriminality.pngMV_SRznak.jpgefektivna_verejna_sprava.pngeuropsky_fond_regionalneho_rozvoja.jpg

 

 

 

Minulú stredu sa primátor mesta Ing. Marián Mihalda stretol s koordinátormi Národného projektu prevencie krimanality. Spoločne sa dohodli na vzájomnej spolupráci. Primátor mesta prisľúbil ústretovosť a pomoc nielen pri realizácii projektu, ale aj pomoc občanom, ktorí budú služby kontaktného bodu potrebovať.

„Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“ je Národný projekt, ktorý vznikol za účelom upozorniť občanov na praktiky a nástrahy všedného dňa, ktoré im môžu znepríjemniť život v oblasti ochrany a zabezpečenia majetku či ujmy na zdraví.
Koordinátor prevencie kriminality by mal aj v Žilinskom samosprávnom kraji prispieť k zlepšeniu preventívnej činnosti, ale predovšetkým k zníženiu rôznych spoločensko-patologických javov a eliminácii príležitostí na páchanie trestných činov.
Cieľom projektu je predovšetkým uľahčiť situáciu obetiam trestných činov a pomôcť im nájsť vhodné riešenie. Práve preto zriadilo Ministerstvo vnútra SR kanceláriu koordinátora aj v Žiline, rovnako ako aj vo všetkých krajských mestách na Slovensku.
Pomoc koordinátora a jeho asistentov môže vyhľadať každý, kto sa stal obeťou trestného činu, ale aj každá potenciálna obeť. Úlohou pracovníkov kancelárie kontaktného bodu  je pomôcť všetkým, ktorí to potrebujú, a to nie len prostredníctvom poradenstva. Priblížia im možné právne kroky alebo odporučia psychologickú, právnu či inú odbornú pomoc. Pracovníci pomôžu obetiam alebo potenciálnym obetiam nájsť vhodný spôsob riešenia problému a pomôžu im zvládnuť všetky potrebné kroky pre zlepšenie ich situácie.

Kancelária kontaktného bodu poskytuje:

  • konzultácie a poradenstvo
  • informačno-osvetové aktivity v oblasti prevencie
  • preventívne besedy, diskusie pre zraniteľné cieľové skupiny

Pomoc koordinátora nájdete v kancelárii kontaktného bodu v budove Okresného úradu v Žilne, Janka Kráľa 4.

 


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka