Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Voľby 2018

Rozhodnutie o vyhlásení voliebVytlačiť
 

volby.jpgOznamujeme Vám, že predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil rozhodnutím č. 8/2019 Z. z. voľby prezidenta Slovenskej republiky a určil termín ich konania na sobotu 16. marca 2019.

 


 
 

Výsledky volieb do orgánov samosprávyVytlačiť
 

komunalne-volby-2018.jpgVšetky volebné miestnosti 13 okrskov boli pre voličov otvorené od 7.00 hod. Voliči prichádzali k volebným urnám od tejto rannej hodiny do 22.00 hod. nepretržite. Volebná účasť dosiahla  viac ako 48 %. 

V našom meste si mohli občania vybrať z 10 kandidátov na primátora mesta. Po sčítaní všetkých hlasov je poradie nasledovné:

1. Ing. Marián Mihalda 2255 
2. Mgr. Matej Fabšík 1927
3. Prof. Ing. Felicita Chromjaková, PhD. 594
4. Ing. Rudol Drexler 375
5. JUDr. Ľubomír Ježo 250
6. Mgr. Andrea Starinská 154
7. Ing. Vavrín Randa 152
8. Pavel Švana 85
9. Mgr. František Šerík 71
10. Jaroslav Šidlo 43

Do mestského zastupiteľstva si občania zvolili svojich zástupcov v 8 volebných obvodoch.

Vol. obvod č. 1
1. Mgr. Matej Fabšík 664
2. Ing. Marián Mihalda 580
3. Dušan Mičian 565
4. Ing. Vavrín Randa 442
náhradníci: Jaroslav Šidlo 259
Tibor Nekorane 233
Miroslav Kuric 202
Milan Vnuk 147
Katarína Novotná 99
Ján Maraček 98
Hedviga Ságová 60
Štefan Ripeľ 44
 

Vol. obvod č. 2
1. Ivan Poláček 692 
2. Prof. Ing. Felicita Chromjaková, PhD. 627
3. Ing. Igor Behúň 397
4. Ing. Lukáš Vojsovič 320 
náhradníci: JUDr. Veronika Caletková 262
Lenka Vlčková 261
Mgr. Martina Janeková 256
Bc. Ing. Jakub Vršanský 238
Ing. Ladislav Šlapka 227
Mgr. Roman Stecher 223
Ľudmila Romanová 201
Tomáš Bojko 180
Bc. Petronela Hercová 171

Vol. obvod č. 3
1. Jozef Jakubík 293
2. Mgr. Ing. Ondrej Holienčík 278
náhradníci: RNDr. Dana Čuláková, PhD.189
Ing. Ivana Ondrušíková 147
Miroslav Gibala 101

Vol. obvod č. 4
1. Mgr. František Šerík 434
2. Patrik Varoš 378
3. Ing. Ľubomír Golis 343
náhradníci: Roman Šarina 230
Mgr. Ladislav Feiler 222
Stanislav Heľo 193
Katarína Ďuranová 119
Ján Palla 96

Vol. obvod č. 5
1. Ing. Pavol Kobrtek 205
2. Mgr. Daniel Bandura 199
náhradníci: Lena Turčániová 196
Mgr. Eva Vlčková 176
Ing. Milan Truban 90
JUDr. Zuzana Hutyrová 62
RNDr. Ladislav Staňa 44
Pavel Švaňa 33

Vol. obvod č. 6
1. PhDr. Martin Priečko, PhD. 377
2. JUDr. Ľubomír Ježo 268
náhradníci: Ján Korman 241
Ing. Rudolf Drexler 233
Ing. Vladimír Macášek 219
Mgr. Ľubomír Šteiniger 209
RSDr. Anton Vrábel 66

Vol. obvod č. 7
1. Elena Holienčíková 161
náhradníci: Mgr. Vladimír Hromádka 93
Štefan Kočiš 29

Vol. obvod č. 8
1. Ing. Vladimír Svrček 65
1. náhradník Branislav Dupkala 60

 

 


 
 

Zoznam kandidátov pre voľby do orgánov samosprávvy obcí 2018Vytlačiť
 

volby.jpgZoznam kandidátov do Mestského zatupiteľsva v Kysuckom Novom Meste

 

Volebný obvod č. 1
ulice: Jesenského, M. Nešporu, Benkova, Kysucká, Sládkovičova

1.Tomáš Bubelíny, Ing., 30 r., inžinier kvality, Slovenská národná strana 
2. Matej Fabšík, Mgr., 33 r., poslanec VÚC, nezávislý kandidát
3. Miroslav Kuric, 58 r., inštalatér, kúrenár, nezávislý kandidát
4. Ján Maraček, 60 r., dôchodca, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko
5. Dušan Mičian, 58 r., živnostník, Slovenská národná strana 
6. Marián Mihalda, Ing.,45 r., energetik, nezávislý kandidát
7. Tibor Nekoranec, 53 r., technik, nezávislý kandidát
8. Katarína Novotná, 65 r., dôchodkyňa, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sme rodina - Boris Kollár
9. Vavrín Randa, Ing., 62 r., kontrolór NKÚ SR, Šanca
10. Štefan Ripeľ, 62 r., stavbár, Národná koalícia
11. Hedvika Ságová, 44 r., vedúca kuchyne, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko
12. Jaroslav Šidlo, 34 r., konateľ firmy, nezávislý kandidát
13. Milan Vnuk, 35 r., SZČO, Progresívne Slovensko

Volebný obvod č. 2        
9. mája, Horná Skotňa, Pod Lipkou, Tŕstie, Pod Hájom, Štúrova, Revolučná, ČSA, SNP

1. Igor Behúň, Ing., 53 r., stredný manažér, nezávislý kandidát
2.Tomáš Bojko, 28 r., operátor kvality, nezávislý kandidát
3. Veronika Caletková, JUDr., 30 r., advokátska koncipientka, nezávislá kandidátka
4. Petronela Hercová, Bc., 38 r., pokladníčka, nezávislá kandidátka
5. Felicita Chromjaková, prof., Ing., PhD., 50 r., univerzitná profesorka, nezávislý kandidát
6. Martina Janeková, Mgr., 33 r., učiteľka, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sme rodina - Boris Kollár
7. Ivan Poláček, 63 r.,SZČO, nezávislý kandidát
8. Ľudmila Romanová, 54 r., ekonómka, Strana zelených Slovenska
9. Roman Stecher Mgr., 45 r., špeciálny pedagóg, nezávislý kandidát
10. Ladislav Šlapka, Ing., 30 r., technik, nezávislý kandidát
11. Lenka Vlčková, 40 r., manažérka správy budov, nezávislá kandidátka
12. Lukáš Vojsovič, Ing., 27 r., projektový manažér, nezávislý kandidát
13. Jakub Vršanský, Bc., Ing., 30 r., starší referent, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 3
Hviezdoslavova, 1. mája, Belanského, Nám. slobody, Pivovarská, Komenského, Nábrežná

1. Dana Čuláková, RNDr., PhD., 57 r., vedúca oddelenia, nezávislá kandidátka
2. Miroslav Gibala, 50 r., manažér reklamnej agentúry, nezávislý kandidát
3. Ondrej Holienčík, Mgr., Ing., 46 r., riaditeľ školy, Kresťanskodemokratické hnutie
4. Jozef Jakubík, 58 r., THP na škole, nezávislý kandidát
5. Ivana Ondrušíková, Ing., 43 r., manažérka logistiky, Slovenská národná strana

Volebný obvod č. 4
Vajanského, Murgašova, Družstevná, Litovelská, Matice slovenskej, Kollárova, Lipová, Cesta do Rudiny

1. Katarína Ďuranová, 67 r., dôchodkyňa, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko
2. Ladislav Feiler, Mgr., 66 r., sociálny pracovník, Slovenská národná strana
3. Ľubomír Golis, Ing., 60 r., pracovník údržby mesta, Smer- sociálna demokracia
4. Stanislav Heľo, 32 r., živnostník, nezávislý kandidát
5. Ján Palla, 46 r.,nastavovač, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko
6. Roman Šarina, 42 r.,realitný maklér, nezávislý kandidát
7. František Šerík, Mgr., 37 r., obchodný referent, nezávislý kandidát
8. Patrik Varoš, 46 r.,SZČO, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 5 
Clementisova, Dlhomíra Poľského

1. Daniel Bandura, Mgr., 62 r., učiteľ ZŠ, Slovenská národná strana
 2. Zuzana Hutyrová, JUDr., 40 r., štátna zamestnankyňa - právnička, Slovenská národná strana
 3. Pavol Kobrtek, Ing., 45 r., programátor, nezávislý kandidát
 4. Ladislav Staňa, RNDr., 67 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska
 5. Pavel Švaňa,  54 r., pracovník SBS, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko
 6. Milan Truban, Ing., 32 r., asistent manažéra, Progresívne Slovensko
 7. Lena Turčániová, 46 r., referentka, koordinátorka, nezávislá kandidátka
 8. Eva Vlčková, Mgr., 45 r., učiteľka ZŠ, nezávislá kandidátka

Volebný obvod č. 6     
Bottova, Jarošova, Hálkova, Novomeského, Dolinský potok, Na Podstráni, Kukučínova, Hurbanova, Dubská cesta, Neslušská cesta, Dubie, Športová, Štefánikova štvrť, Jánska

1. Rudolf Drexler, Ing., 55 r., IT konzultant, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia  a nezávislé osobnosti (oľano), Sme rodina - Boris Kollár
 2. Ľubomír  Ježo, JUDr., 60 r., prednosta mestského úradu, nezávislý kandidát
 3. Ján Korman, 52 r., SZČO, Spolu - občianska demokracia
 4. Vladimír Macášek, Ing., 60 r., zástupca riaditeľa, Smer - sociálna demokracia
 5. Martin Priečko, PhDr., PhD., 39 r., vedecký pracovník, výškový špecialista, nezávislý kandidát
 6. Ľubomír Šteiniger, Mgr., 53 r., energetik, Kresťanskodemokratické hnutie
 7. Anton Vrábel, RSDr., 70 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska

Volebný obvod č. 7   
Budatínska Lehota
  
1. Elena Holienčíková, 55 r., invalidná dôchodkyňa, nezávislá kandidátka
2. Vladimír Hromádka, Mgr., 50 r., riaditeľ ZŠ, Smer- sociálna demokracia
3. Štefan Kočiš, 55 r., živnostník, Slovenská národná strana

Volebný obvod č. 8
Oškerda

1. Branislav Dupkala, 55 r., výrobný pracovník, Vzdor - strana práce
2. Vladimír Svrček, Ing., 49 r., riaditeľ spoločnosti, znalec, nezávislý kandidát
 

Zoznam kandidátov na primátora mesta Kysucké Nové Mesto

1. Rudolf Drexler, Ing., 55 r., IT konzultant, Sloboda a solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sme rodina - Boris Kollár
 2. Matej Fabšík, Mgr., 33 r., poslanec VÚC, nezávislý kandidát
 3. Felicita Chromjaková, prof., Ing., PhD., 50 r., univerzitná profesorka, nezávislá kandidátka
 4. Ľubomír Ježo, JUDr., 60 r., prednosta mestského úradu, nezávislý kandidát
 5. Marián Mihalda, Ing., 45 r., energetik, nezávislý kandidát
 6. Vavrín Randa, Ing., 62 r., kontrolór NKÚ SR, Šanca
 7. Andrea Starinská, Mgr., 41 r., mediátorka, advokátska koncipientka, nezávislá kandidátka
 8. František Šerík, Mgr., 37 r., obchodný referent, nezávislý kandidát
 9. Jaroslav Šidlo,  34 r., konateľ firmy, nezávislý kandidát
 10. Pavel Švaňa, 54 r., pracovník SBS, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko


 
 

Inzercia pre kandidátovVytlačiť
 

volby.jpgRedakcia Zvestí KNM oznamuje kandidátom na poslancov a primátora mesta v nastávajúcich voľbách, že v nasledujúcom vydaní mesačníka č. 10 (október) pripravuje špeciálnu farebnú prílohu pre plošnú inzerciu. Cenník inzercie a ďalšie informácie získate na e-mailovej adrese: zvesti@kysuckenovemesto.sk alebo čísle 0904/744 995 a 041/420 72 14.


 
 

Zverejnenie elektronickej adresy na doručovanie Oznámenia o delegovaní členov do okrskových volebných komisií-Vytlačiť
 

volby.jpgZverejnenie elektronickej adresy na doručovanie Oznámenia o delegovaní členov a náhradníkov do okrskových volebných  komisií vo voľbách do orgánov samosprávy obci vyhlásené na  10.11.2018.
V súvislosti s prípravou a vykonaním volieb do orgánov samosprávy obcí vyhlásené na 10.11.2018 Mesto Kysucké Nové Mesto z v e r e j ň u j e  elektronickú adresu, na ktorú je možné politickými stranami a hnutiami doručovať „Oznámenie o delegovaní členov a náhradníkov do okrskových volebných komisií“.

Adresa znie:
volby2018@kysuckenovemesto.sk


 
 

Oznam pre kandidátovVytlačiť
 

volby.jpgV zmysle § 169 ods. 6 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vymenoval primátor mesta Kysucké Nové Mesto za zapisovateľku Mestskej volebnej komisie mesta Kysucké Nové Mesto pre voľby do orgánov samosprávy obcí, ktoré sa budú konať dňa 10. novembra 2018 PhDr. Dušanu Šinalovú.
Kandidátne listiny pre voľby poslancov mestského zastupiteľstva a kandidátne listiny pre voľby primátora mesta sa doručujú mestskej zapisovateľke v termíne do 11.9. 2018:
na adresu Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto, Belanského 9, 024 01 Kysucké Nové Mesto
v pracovných dňoch v čase od 8.00 do 15.00 hod.
kontakt: dusana.sinalova@kysuckenovemesto.sk, 041/4212732, 0904 744 995

Vzory kadidatných listín a príloh


 
 

Určenie volebných obvodov, okrskov a miestnostíVytlačiť
 

volby.jpgUrčenie volebných miestností a vytvorenie volebných okrskov pre ulice, bytové a rodinné domy primátorom mesta Kysucké Nové Mesto pre voľby do orgánov samosprávy obcí vyhlásené na 10.11.2018  -  tabuľka doplnená o volebné obvody a počty poslancov v jednotlivých obvodoch schválené uznesením  MsZ  č. 110/2018 dňa 14. 6. 2018.


 
 
Určenie volebných obvodov a okrskov, počty poslancov Urcenie_volebnych_obvodov_okrskov_pocty_poslancov.pdf Urcenie_volebnych_obvodov_okrskov_pocty_poslancov.pdf (201.3 kB)

Počet obyvateľov mesta ku dňu vyhlásenia komunálnych  volieb

Počet obyvateľov Mesta Kysucké Nové Mesto spolu s mestskými časťami ku dňu vyhlásenia komunálnych volieb je 15 005. Povinnosť mesta uverejniť uvedenú informáciu vyplýva z ustanovenia §171 ods. 9/ zák. č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov.


 

Oznámenie o voľbách do orgánov samosprávy obcí - Informácie pre voliča 

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 203/2018 Z. z. voľby do orgánov samosprávy obcí a určil deň ich konania na sobotu 10. novembra 2018.

Rozhodnutie o vyhlásení volieb je uverejnené v Zbierke zákonov Slovenskej republiky, zverejňujeme Vám ho v prílohe.


 

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka